Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Venemaal on soojatrassides ja katlamajades tekkinud rikete tõttu kümned tuhanded inimesed jäänud ilma kütte ja sooja veeta. Samal ajal on Venemaal külmalaine ja temperatuur on paljudes kohtades langenud alla -20 kraadi.

Lipetski linnapea Jevgeni Uvarkin teatas eile laupäeval, 13. jaanuaril, et linnas on soojavõrgu avarii tõttu 282 korterelamut ilma kütteta, vahendab uudisteagentuur Interfax.

„Seoses sellega, et rõhku ei olnud võimalik alandada, tegid soojaettevõtte Kvadra spetsialistid muutuse, mille tõttu oli vaja ajutiselt suurendada katkestuste perimeetrit. Praegu on ilma kütte ja sooja veeta 282 maja. Haldusfirmad alustasid küttesüsteemi külmumise vältimiseks vee väljalaskmist majasisestest võrkudest,” kirjutas Uvarkin sotsiaalmeedias. Ta lubas, et ettevõte lõpetab remondi juba samal õhtul.

Siiski seati Lipetski elanike jaoks koolides ja kultuurikeskustes üles üheksa ajutist majutuskeskust. Lipetski oblasti kuberner Igor Artamonov ütles, et obastlasti keskus on soojusvõrkudes juhtunud avarii tõttu seatud kõrgendatud valmisolekusse ning ta lubas elanikele abi osutada.

Lipetskis langes laupäeval õhutemperatuur -24 kraadini.

Siin on video küttetrassi purunemisest Lipetskis:

Viimased uudised