Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Venemaal on läinud olukord seoses koroonaviirusega väga hulluks. Iga päevaga tuleb juurde üle 10 000 uue nakatumise, haiglad on üle koormatud ja valitseb suur kaitsevahendite puudus, mistõttu haigestuvad ja surevad meedikud massiliselt.

Venemaal on kokku tuvastatud ligi 270 tuhat koroonaga nakatumist, see number on maailmas üks suuremaid, selgub Worldometeri ülevaatest. Uute nakatumiste arv on Venemaal olnud samuti üks suuremaid maailmas, samas suurusjärgus USA-ga, mille rahvaarv on Venemaast kaks korda suurem.

Venemaal on nakatunud koroonaviirusega tuhanded meedikud ja surnud on teadaolevalt juba ligi 200 meedikut. Venemaal ei võetud tõsiselt hoiatusi ning nüüd on paljudest haiglatest saanud koroonakolded, kus haigestutakse massiliselt, vahendab New York Times.

Venemaal Ufaa linnas Kuvatova haiglas töötav arst dr. Rimma Kamalova kirjeldab, kuidas põdes haigust haiglas püstijalu ja pani omale ise tilguti, et end vahepeal turgutada. Muud võimalust polnud, lisas ta.

Venemaal küll peetakse arste kangelasteks ja nende pilte avaldatakse meedias, aga samas on arstide töötingimused kohutavad. Venemaal nakatunute arv kasvab kiiresti ja sellel pole lõppu näha. Meedikud haigestuvad ja surevad massiliselt, praegu on surnud juba ligi 200 meedikut. Koroona haiguspuhangud on tuvastatud ligi 400 haiglas Venemaal.

Nii suure meedikute surmade numbri juures on väheusutav Vene ametlik number koroonasurmade kohta, mis on vaid 2412. Samasuure meedikute surmade arvu juures on näiteks Ühendkuningriigis registreeritud üle 33 tuhande koroonasurma. Venemaal võib tegelik koroonasurmade number olla veel suurem, kuna haiglad on kehvemini varustatud.

Vene meedikud tõstsid hädakisa kehva varustatuse pärast juba märtsi lõpus, aga neid ei kuulatud. Probleeme ei lahendatud ning nüüd 6 nädalat hiljem teatavad Moskva arstid massilistest haigestumistest meedikute hulgas. Ühe Moskva haigla kardioloog dr. Jevgeni Zeltõn ütles, et ta teab vaid väheseid kolleege, kes pole haigestunud. Tal oli endal õnne, et kukkus haiguse tõttu kokku, kui oli haiglas – seetõttu sai ta kohe abi. Arst tunnistas, et inimesed võitlevad, aga on juba väga läbi.

Vene arstid kurdavad, et lisaks kaitsevahendite puudusele takistab tööd karm käsuliin, mis ei võimalda iseseisvat mõtlemist ja tegutsemist. Meedikud, kes midagi välja öelda julgevad, neid hakatakse ülevalt poolt survestama. Kolm meedikut, kes probleemidest rääkisid, kukkusid tööl olles aknast välja. Arvatakse, et need polnud mitte tapmised, vaid enesetapud.

Venemaal on saanud probleemiks asjaolu, et kohalikud juhid ei suuda teha otsuseid, kuna nad on harjunud käsku täitma. Praeguses olukorras, kus koroonaga on haiglas isegi peaminister Mihhail Mišustin on Venemaal elu halvatud ja käske ei tule. Samas on inimesed hirmul – ühes haigla osakonnas oli nakatunud 75 protsenti personalist, aga sellest ei juletud repressioonide hirmus teada anda.

Segadus Venemaal algab kõige kõrgemalt – president Vladimir Putin saatis teisipäeval inimesed tööle, samas kui nakatumiste arv on Venemaal praegu tipus. Haiglates on puhkenud tulekahjud, kuna süttinud on hingamisaparaadid, mis töötavad suure patsientide hulga tõttu ülekoormusel.

Selline areng Venemaal on isegi üllatav, sest veel mõned kuud tagasi oli Venemaa üks väiksema nakatunute arvuga riike maailmas. Venemaa oli üks esimesi riike maailmas, mis sulges piiri Hiinaga. President Vladimir Putin kinnitas toona, et viirus on riigis seljatatud ning olukord kontrolli all. Läks vaid mõned nädalad mööda ja olukord on katastroofiline. Põhjuseks on asjaolu, et tegelikult polnud Venemaal olukord kontrolli all, aga sellest ei juletud kõrgemale poole teada anda.

Venemaal oli mitu kuud aega, et oma kehval tasemel ravisüsteemi turgutada, aga see võimalus jäeti kasutamata. Märtsi lõpus koostati dokument, milles olid välja toodud Vene arstiabi põhilised puudused, aga sellest ei tehtud välja. Lisaks tuleb dokumendist välja, et kohalikud otsustajad ei teadnud, mis on neile seoses viirusega lubatud ja mis mitte. Polnud teada, milliseid kohalikke piiranguid on võimalik kehtestada ja milliseid mitte. Polnud teada, kust saada raha täiendavate ravikulude katmiseks. Haiglates ei peatatud patsientide plaanilist ravi peale koroonapuhanguid, kuna ei tahetud kaotada raviraha.

Viimased uudised