Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Venemaa armee saatis Itaaliale meditsiinilist abi nii spetsialistide kui varustuse näol. Itaalia väljaande La Stampa ajakirjanik aga julges sellise abi kahtluse alla seada. Selle peale ärritusid Vene sõjaväelased, kes hakkasid ajakirjanikku ähvardama. Seda aga ei mõistetud Itaalias, kus peetakse väljendusvabadust väga oluliseks.

Qui fodit foveam, incidet in eam (tõlkes: kes teisele auku kaevab, see ise sisse kukub), ähvardas sotsiaalmeedias Vene sõjaväe esindaja, kindralmajor Igor Konašenkov. Ta kritiseeris ja ähvardas Itaalia väljaannet La Stampa, et viimane levitab libauudiseid Venemaale Itaalias saadetud abi kohta.

Vene kindral pole rahul sellega, et ajaleht pidas abisaadetist kasutuks ning märkis, et abi varjus saabusid Itaaliasse hoopis Vene bioloogilise sõja asjatundjad ja sõjaväeluure esindajad. Vene kindral märgib, et tegemist on tavaliste sõjaväearstidega, kes aitasid Bergamos rajada koroonahaiglat, et seal aidata haigestunud inimesi. Vene kindral kirjutab, et tegemist oli täiesti omakasupüüdmatu abiga, et aidata itaalia rahvast raskes olukorras. Bad penny always comes back (tõlkes: kui teisele halba teed, tuleb see endale tagasi), lõpetas kindral inglise keeles oma muidu itaaliakeelse sissekande sotsiaalmeedias.

Alates märtsikuu lõpust on Torino väljaande La Stampa ajakirjanik Jacobo Iacoboni avaldanud kolm artiklit selle kohta, millised võivad olla Venemaa abi tegelikud põhjused. Koos abiga saabus Itaaliasse 120 Vene sõjaväelast ning vahendeid, millest 80 protsenti olid väidetavalt täiesti kasutud.

Itaalia ajakirjaniku kirjutised põhjustasid rahvusvahelise skandaali, millesse pidid teadaolevalt sekkuma peaminister Giuseppe Conte ja president Vladimir Putin. Itaalia kaitse- ja välisministeerium tänaseid Venemaad abi eest, aga märkisid samas, et nad ei saa süüdistada väljaannet sobimatu sõnakasutuse pärast, kuna väljendusvabadus on Itaalias üks põhiõigusi, vahendab La Repubblica.

Kommentaarid

Viimased uudised