Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Ukrainas Donetski piirkonnas Pavlivka küla all võitlevad Venemaa 155. brigaadi merejalaväelased tõstsid kisa seoses suure hukkunute arvu ja ebakompetentse sõjalise juhtkonnaga. Nad pöördusid otse kuberneri poole.

Mobiliseeritud sõjaväelased pole rahul, et kindralid kohtlevad neid nagu kahuriliha. Rahulolematus tekkis pärast seda, kui nende üksus kandis suuri kaotusi – nelja päeva jooksul said 300 meest surma või haavata, vahendab Daily Mail.

Sõjaväelased on konkreetselt pahased kindralite Rustam Muradovi ja Zurab Ahmedovi peale, kes on sõdurite väitel ebakompetentsed.

Sõdurid kirjutasid kubernerile, et kindralid olid varjul Donetsi piirkonnas ja näitasid hukkunute arvu väiksemana, et hoiduda kõrvale vastutusest.

Merejalaväelased nõudsid, et juhtust teatataks president Vladimir Putinile ja et juhtunu uurimiseks moodustataks eraldi komisjon.

Venemaalt Kamtšatkalt pärit sõdurid saatsid kirja otse oma kodupiirkonna, Kaug-Idas asuva Primorje krai kubernerile Oleg Kožemjakole, et too võtaks ühendust president Putini ja kaitseministeeriumi juhtkonnaga.

Sõdurid märkisid, et kindralid mõtlevad ainult enda peale ja peavad sõdureid kahurilihaks.

Vene kaitseministeerium lükkas aga ümber sõjaväelaste väited suurte kaotuste kohta rindel. Kaitseministeeriumi info kohaselt oli üksus 10 päeva jooksul 5 kilomeetrit edasi liikunud. Ministeeriumi hinnangul pole kindralid ebakompetentsed.

Ministeeriumi hinnangul ei ületanud merejalaväelaste kaotused 1 protsenti ja haavatasaamised 7 protsenti.

Kuberner Kožemjako tunnistas, et selline kiri saadeti, aga tema väitel on seal välja toodud kaotused üles paisutatud. Kuberneri väitel võeti ühendust komandöridega, nad tunnistasid kaotusi, aga mitte sellises ulatuses, nagu oli toodud kirjas.

Ukraina president Volodõmõr Zelenski ütles eile, et Vene väed kannavad Donetski piirkonnas suuri kaotusi.

Mitmed Vene mobiliseeritute väljaastumised on toimunud teisteski piirkondades, üks oli hiljuti Kaasanis.

Siin on video Vene merejalaväe 155. brigaadi hävitamisest Pavlivka külas:

Viimased uudised