Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Pärast mõlema mootori seiskumist tegi Vene lennuki kapten ainuõige otsuse ja maandas lennuki 40 sekundi jooksul.

Kapten Damir Jussupov ei jäänud ootama lennujuhtimiskeskuse korraldusi, vaid tegi ise otsuse. Enne seda oli ta palunud luba lennuväljale naasmiseks, selgub lennujuhtimiskeskusega toimunud infovahetuse väljavõttest.

Ural Airline’i lend U1678 väljus Moskva Žukovski lennuväljalt ja lennuk oli teel Krimmi Simferoopolisse. Pardal oli 236 reisijat ja 7 meeskonnaliiget.

41-aastane Jussupov ja kaaspiloot, 23-aastane Georgi Murzin saavad Vene presidendilt Vladimir Putinilt riigi kõrgeima autasu, Venemaa kangelase medali, vahendab Daily Mail.

Lennuki mootoritesse lendas õhutõusmise ajal kajakate parv. Lindude eest oli hoiatanud lennujuhtimiskeskus ja linnud on sellel lennuväljal tavalised. Kapten palus pärast mootorite seiskumist luba lennuväljale naasta, aga selleks polnud enam aega. Ta tegi kiire otsuse ja maandas lennuki 40 sekundi jooksul lähedalauvale maisipõllule. Kõik käis nii kiiresti, et isegi telikut polnud aega alla lasta.

Tagantjärele on hinnatud, et kapten tegi ainuõige otsuse. Iga viivitus oleks võinud kalliks maksma minna. Lennuki kütusepaagid olid pärast õhkutõusmist täiesti täis – 16 tonni kütust.

Kõik käis kiiresti ka lennujuhtimiskeskuse jaoks, kust küsiti pärast maandumist: „Mis on teie kõrgus ja kui palju inimesi on pardal.” Selle peale vastas lennuki kapten: „Oleme juba maandunud, lennuraja taga. 226 reisijat ja 7 meeskonnaliiget.” Täiendavate lennujuhtimiskeskuse küsimuste peale vastas kapten, et ärge segage, me tegeleme evakueerimisega.

Pärast hädamaandumist lendasid mõned reisijad veel samal päeval Krimmi, ülejäänud paigutati hotelli ja nad tegid seda järgmisel päeval. Osa inimesi aga loobusid pärast seda lendamisest ja neile hüvitati piletid koos kompensatsiooniga.

Mõnedel teisijatel ja meeskonnaliikmetel olid pärast kerged vigastused, aga mitte midagi tõsist.

Viimased uudised