Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Twitter

Venemaal oli kolmapäeval, 14. augustil õnnelik õnnetus, kui Ural Airlines’i lennuk Airbus A321 lendas vahetult peale õhkutõusmist Moskva Žukovski lennuväljalt linnuparve, mistõttu üks mootor süttis ja teine läks rivist välja.

Põlev lennuk oli sunnitud maanduma lennuväljalt 3-5 kilomeetri kaugusel Rõbaki külas maisipõllul, vahendab airlive.net.

Lennu number oli #U6178 ja pardal oli 234 reisijat, nende seas 7 meeskonnaliiget. Lennuk oli teel Krimmi poolsaarele Simferoopolisse. Piloot palus luba hädamaandumiseks lennuväljal, aga sinna lennuk ei jõudnud. Piloodil õnnestus maandada põlev lennuk, millel kumbki mootoritest ei töötanud ja ilma alla laskmata telikuga.

Esialgse info põhjal lendas lennuk linnuparve, mistõttu üks mootoritest süttis ja teine läks rivist välja. Kõik reisijad evakueeriti ja keegi raskelt vigastada ei saanud. 23 reisijat said kergemaid vigastusi. Kohale saabus 20 kiirabi brigaadi ja 2 kopterit.

Lennuki piloot, 41-aastane Damir Jussupov on Venemaal tõstetud kangelase staatusesse. Vene meedia võrdleb seda juhtumiga, kus USA piloot maandas lennuki New Yorgis Hudsoni jões pärast seda, kui lennukil läksid haneparve lennates mootorid rivist välja.

Reisijate väitel toimus kõik väga kiiresti, sekundite jooksul. Korraga lahvatas leek ja siis hakkas salongi suitsu tulema. Piloot maandas kiiresti lennuki ja teda peetakse geeniuseks, kuna kõik reisijad jäid ellu.

Veebi üles pandud droonivideost on näha, kuidas lennuki kapten Jussupov ja kaaspiloot, 23-aastane Georgi Murzin kasutasid kasutasid kõrrepõldu lennuki maandamisel pidurina. Jussupov on töötanud lennuki kaptenina kõigest ühe aasta.

Viimased uudised