Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ehitusregistris tegutseb ilmselt tehisintellekt, leidis ettevõtja, kes proovis mitu tundi tulutult registrile üht dokumenti esitada.

Sotsiaalmeedias jagatud kogemuse kirjeldus on järgmine:

Ehitusregistris tegutseb vist tehisintellekt, jõudsin ma täna järeldusele, sest iga kord ja ma olen püüdnud nüüd ühte taotlust lausa neljal korral tulutult esitada, kulub selleks päris palju tühje töötunde, sest register areneb ja genereerib iga kord uusi ning kohati lausa absurdihõngulisi veateateid.

Viimati andis register korduvalt teate, et sisestatud ehitusprojekti nimi on vigane, aga samas ei ütle, milles viga seisneb. Proovisin siis erinevate nimedega faile sisestada, aga teade oli ikka sama.

Katsetasin ühe vana failiga, mis kunagi varem oli läbi läinud, aga sel korral sain ikka järjekindlalt vastuseks, et faili nimi on vigane. Proovisin faili nimega „k6ikonmunnid”, aga ei midagi. Logisin siis registrist välja, restartisin arvuti ning logisin tagasi. Kõik oli endine. Vaatasin kella ja sain aru, et kulunud oli rohkem kui poolteist tundi ainuüksi sellele, et vahetasin ehitusprojekti dokumendil pealkirju. Midagi sisulist ma teinud.

Täna pole probleem faili nimes, register võtab vastu iga nimega faile, ka „k6ikonmunnid” saab kenasti laetud, aga miskipärast muudab sel korral robot järjekindlalt digiallkirjastatud failid tavalisteks pdf-ideks ja korrutab siis järjekindlalt, et dokumendid on allkirjastamata…?!

Kui see poleks nii frustreeriv, võiks isegi peatäie naerda, aga kui ma paari päeva jooksul seda taotlust esitatud ei saa, võib tekkida pöördumatu majanduslik kahju. Ma oleks nende tühjade tundide asemel registris, jõudnud isegi jalgsi Tartust Peipsiääre valda dokumendid sisse viia.

Kui nüüd see pöördumatu kahju tekib, kas keegi aitab mul roboti vastu hagi kokku panna?

Viimased uudised