Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Singapuri teadlaste värske uuring väidab seda, et nn külmetushaiguse, mis on samuti koroonaviirus läbipõdemine võib anda ka koroonaviiruse vastu immuunsuse, mis kestab koguni 17 aastat.

Teadlased selgitasid välja, et patsiendid, kes on põdenud külmetushaigust, mida põhjustavad beetakoroonaviirused saavutavad immuunsuse ka koroonaviiruse suhtes ja põevad seda haigust kergemini, vahendab Daily Mail.

Beetakoroonaviirused nagu OC43 ja HKU1 põhjustavad inimestel külmetushaigusi, aga ka kopsuhaigust noorematel ja vanematel patsientidel. Neil viirustel on palju sarnasusi uue koroonaviiruse põhjustatud COVID-19-ga, samuti MERS-i ja SARS-iga.

Koroonaviirused põhjustavad ligi 30 protsenti külmetushaigustest, aga pole veel teada, kui paljud neist on põhjustatud beetakoroonaviiruste poolt. Nüüd on teadlased välja selgitanud, et varem läbi põetud haiguste tõttu võib mõnede inimeste organismis olla „mälus” T-rakke viirustest, mis sarnanevad uue koroonaviirusega.

T-rakud on teatud tüüpi vererakud, mis moodustavad organismis kaitse viiruste vastu nädal peale haiguse läbipõdemist.

Singapuri Duke-NUS meditsiinikooli teadlased selgitasid immunoloogiaprofessor Antonio Bertoletti juhtimisel välja, et mõnedel inimestel on seoses varasemate haigustega teatud immuunsus COVID-19 suhtes. Seda teemat on vaja aga põhjalikumalt edasi uurida.

Ühtlasi selgus, et immuunsus on küllalt pikaajaline, mis tähendab, et ka COVID-19 suhtes võib kujuneda välja pikaajaline immuunsus.

Teadlased analüüsisid verd neil patsientidel, kes olid põdenud koroonaviiruse haigust, kes olid põdenud SARS-i ja kes polnud teadaolevalt nende haigustega kokku puutunud. Üllataval kombel leiti koroonaviiruse vastu immuunrakke ka neil patsientidel, kes polnud haigusega kokku puutunud, mis annab aluse arvata, et nad olid saanud immuunsuse teatud COVID-19 sarnase haiguse läbipõdemisest.

Viimased uudised