Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Värske USA veterinaaria ühingu läbi viidud uuring näitas, et kassid nakatavad koroonaviirusega teisi kasse, seejuures kassidel haiguse sümptomeid ei esinenud.

Uuringu tarbeks võeti kolm kassi, nakatati neid inimese koroonaviirusega, siis pandi nad kahekaupa puuridesse koos kassidega, kel polnud koroonaviirust ja 5 päeva pärast olid ka terved kassid nakatunud koroonaviirusega. Ühelgi neist 6 kassist koroonaviiruse haiguse sümptomeid ei esinenud, vahendab Daily Mail.

Kassidel ei esinenud köha ega nohu, neil polnud palavikku ega kaalulangust. Kui omanik oleks kassi vaadanud, siis poleks ta midagi aru saanud.

Nüüd tahavad teadlased välja selgitada, kas viirus võib levida inimeselt kassile ja siis uuesti kassilt inimesele. Varem on tervise asjatundjad selle võimaluse välistanud. Ameerika veterinaaria ühing märkis, et see, et nakatumised toimuvad laboritingimustes ei tähenda, et sama võiks korduda päris elus. Küll aga võib olla probleem varjupaikades, kus haigus võib kontrollimatult levida.

Neil, kes on mures oma tervise pärast on soovitav järgida hügieeni reegleid, samuti vältida oma lemmikute musitamist.

Uuring viidi läbi koostöös Wisconsini ülikooli veterinaarteaduskonnaga ja see avaldati teadusajakirjas New England Journal of Medicine.

Varem on tuvastatud koroonaviirus New Yorgi kassidel, samuti nakatusid mõned Bronxi loomaaia lõvid ja tiigrid.

Viimased uudised