Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Nii nagu iga asjaga, ei saa ka trenni tegemisega liiale minna. Värske uuring näitab, et kehaline ületreenitus toob kaasa läbipõlemise samamoodi nagu liiale läinud töö tegemine.

Selgus ka see, et kui liiga palju trenni teha, siis mõjutab see aju tegevust ning võimet teha majanduslikke või muid otsuseid, vahendab väljaanne Current Biology.

Väljaandes Science Daily avaldatud uuringu kokkuvõttes on märgitud, et liigne trenn nö väsitab aju ära samamoodi nagu väsitab aju liigne töökoormus. Pärast seda ei suuda inimene teha enam adekvaatseid otsuseid.

Uuring näitab ka seda, et kuigi spordi tegemine on inimese üldisele seisundile kasulik, võib liigne pingutus aju tegevusele mõjuda negatiivselt.

Uuringus osales 37 meessportlast, kelle keskmine vanus oli 35 eluaastat. Osalejad pidid tegema trenni tavapärasel moel ja siis suurendama koormust 40 protsendi võrra.

Sportlaste füüsilist koormust mõõdeti velotrenažööri abil ning aju tegevust magnettomograafi abil. Selgus, et kui sportlased tegid trenni rohkem, siis hakkas aju tegevus aeglustuma.

Kui uuringus osalejatelt küsiti, kas nad tahavad 10 dollarit kohe või 50 dollarit aasta pärast, siis valisid rohkem trenni teinud osalejad kergema vastupanu ja 10 dollarit kohe. See omakorda võib seletada, miks mõned sportlased kasutavad keelatud aineid, et oma sportlikke tulemusi parandada.

Viimased uudised