Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Värske, Hollandis läbi viidud uuring näitab, et koroonaviiruse läbipõdemisel kestab immuunsus ainult 6 kuud.

Amsterdami ülikooli teadlased nakatasid 10 meest koroonaviirustega 35 aasta vältel ning tuvastasid, et immuunsus kestis ainult 6 kuud, vahendab The Times.

Koroonaviirused põhjustavad inimestel ka tavalist külmetushaigust ja nende suhtes kestab immuunsus väga lühikest aega. Uuringus nakatati katsealuseid koroonaviirustega iga 12 kuu tagant ja tuvastati, et immuunsus vähenes oluliselt peale 6 kuud.

Amsterdami ülikooli teadlased ütlesid ühtlasi, et lühikest aega kestva immuunsuse tõttu pole antikehade testidest koroonaviirusega nakatunud inimeste arvu tuvastamiseks suuremat kasu. Ühtlasi väidavad Hollandi teadlased, et nakatumise ärahoidmiseks peaks inimesi koroonaviiruse vastu igal aastal vaktsineerima.

Uuringut pole veel kriitilise pilguga üle vaadatud ja selles ei osalenud naisi. Üks uuringu läbi viinud teadlastest Lia van der Hoek ütles, et koroonaviiruse puhul on karjaimmuunsust raske saavutada, kuna inimesed võivad 12 kuud peale haiguse läbipõdemist uuesti nakatuda. Samas pole teada, kui raske on koroonaviiruse põhjustatud haiguse teistkordne läbipõdemine.

Varem on teadlased leidnud, et koroonaviiruse kerge läbipõdemine annab vaid nõrga immuunsuse, mis ei pruugi uut haigestumist ära hoida. Lühike immuunsus seab ühtlasi kahtluse alla koroonapasside väljaandmise, mida mitmetes riikides kavandatakse.

Viimased uudised