Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Värskest Briti teadlaste uuringust selgub, et koroonaviirus põhjustab mõnedel lastel tapva põletikulise haiguse, mis sarnaneb Kawasaki tõvega.

Haiguse üks tunnuseid on südame ja veresoonte põletik. 8 juhtumi põhjal tehtud uuringust selgub, et selle põhjuseks võib olla koroonaviirus, vahendab Daily Mail.

Enne põletikulise haiguse teket olid lapsed põdenud koroonaviirust, aga kergete sümptomitega. Teadusajakirjas Lancet avaldatud uuringus märgivad teadlased, et haiguse põhjuseks on tõenäoliselt koroonaviirus.

Haigestunud lasate vanus oli 8-14 ning neid raviti Londoni lastehaiglas aprilli keskpaigas. Üks 14-aastane varem terve poiss suri pärast haiglasse toomist insuldi tagajärjel. Kaheksast lapsest 7 olid ülekaalulised ja 6 olid välismaa päritolu. Kõigil oli palavik, lööve, valud, oksendamine ja kõhulahtisus.

Laste ühine haigustunnus oli südame ja veresoonte põletik. Kõigil esinesid viiruse suhtes antikehad, aga haiglas tehtud viirusetest viirust ei näidanud. Teadlased arvavad, et see oli tingitud lastel teatud immuunreaktsioonist pärast haiguse läbipõdemist.

Pärast uuringut on ravitud haiglas veel 12 last sarnaste sümptomitega. Teadlaste väitel on leiud väga murettekitavad. Inglise terviseamet on välja saatnud hoiatused, et Kawasaki tõve sarnane haigus võib lastel põhjustada aneurüsme ja südamerabandust. Lastel olid väga rasked haigusnähud. Samas märgitakse, et tegemist on väga harvade juhtumitega.

Viimased uudised