Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lisaks hingamisteedele ja kopsudele siseneb koroonaviirus organismi ka silmade kaudu, kuna ACE-2 retseptorid ehk valgud, mille kaudu viirus inimese organismi siseneb on olemas ka silmades, selgub värskest uuringust.

Silmade kaudu sisenemine seletab ka seda, miks mõnedel koroonapatsientidel on olnud silma sidekesta põletik ehk konjunktiviit. USA-s Baltimore’is tegutseva Johns Hopkinsi ülikooli arstiteaduskonna teadlased tuvastasid, et ka silmad toodavad ACE-2 retseptoreid, vahendab Daily Mail.

Silmade kaudu sisenemine tähendab seda, et kui haige inimene köhib või aevastab, siis võib nakkuse saada ka silmade kaudu. Haigus mitte ainult ei sisene silmade kaudu, vaid pisarad võivad haigust edasi kanda.

Varasemate uuringute põhjal esineb konjunktiviit 30 protsendil koroonapatsientidel. Silmade kaudu nakatumine tähendab ka seda, et haigestumise ärahoidmiseks tuleks kaitsta silmi. Meedikud kannavad kaitseks näovisiire ja prille.

Hiina arstid panid tähele, et koroonaviiruse levib silmade kaudu juba jaanuaris ja hoiatasid ka teisi. Silmade kaudu nakatuvad ka mitmed teised viirused ja haigused.

Viimased uudised