Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lisaks Hiina teadlasetele, kes leidsid, et A-veregrupiga inimesed põevad koroonat raskemalt leidsid nüüd ka Saksa teadlased Itaalia ja Hispaania patsientide andmetele tuginedes, et A-veregrupiga inimestel on suurem tõenäosus saada koroonahaiguse raske vorm.

Saksa Kieli ülikooli teadlased tuvastasid, et A-veregrupiga patsientidel on 50 protsenti suurem tõenäosus sattuda koroonaviirusega raskesse seisu kui teistel, vahendab Daily Mail.

Veregrupi mõju peetakse põhjuseks, miks koroonaga haigestuvad raskelt ja isegi surevad mõned noored ja täiesti terved inimesed. USA haiglates on koroonaga raskes seisus patsientidest 40 protsenti ehk ligi pooled noored inimesed vanuses 20-60. Teadlased on mõistatanud, miks koroona mõjutab raskelt mõnesid noori inimesi ja üheks põhjuseks peetakse pärilikkust.

Teadlased tuvastasid, et A-veregrupiga patsiendid satuvad koroonaga raskesse seisu teistest 50 protsenti suurema tõenäosusega. Samas 0-veregrupiga patsiendid haigestuvad koroonaga raskelt teisest vähem. Esimesena avastasid A-veregrupi ja koroona raske vormi vahel seose Hiina arstid.

Veregrupi puhul võib põhjus olla immuunsuses, kus A-veregrupi puhul on immuunsüsteem tundlikum koroonaviiruse suhtes. Osal inimestest põhjustab koroona ägeda immuunreaktsiooni ehk nn tsükotiinitormi, mis on ohtlik ja võib lõppeda surmaga.

Viimased uudised