Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Suurbritannias on kindlaks tehtud, et koroonaviiruse Lõuna-Aafrika mutatsioon vähendab vaktsiinide tõhusust poole võrra ehk ligi 50 protsenti, mistõttu reisipiirangute kaotamisest veel niipea rääkida ei saa.

Briti terviseminister Matt Hancock ütles turismifirmade esindajatega kohtudes, et tegemist on avalikest allikatest pärineva infoga, aga avalikult ta seda välja öelda ei saa, vahendab Daily Mail.

Samas ütles Hancock, et kui reisipiirangud kaotada, siis on Suurbritannia koroonaga alguses tagasi.   Koroona Lõuna-Aafrika tüvi ehk B.1.351 on teadlaste hinnangul sedavõrd muteerunud, et organismi immuunsüsteemi antikehad ei tunne viirust ära.

Lõuna-Aafrika teadlased on teinud kindlaks, et varem koroonat põdenud inimeste hulgas 48 protsendil ei reageerinud organismi immuunsüsteem uuele tüvele. Sellega seoses kaheldakse vaktsiini tõhususes.

Lõuna-Aafrika tüvi on teadlaste arvestuse kohaselt 60 protsenti nakkavam kui varasem ja isegi nakkusohtlikum kui Briti tüvi. Koroona Lõuna-Aafrika tüvi on asjatundjate info kohaselt jõudnud Euroopasse ja levib kiiresti edasi.

Inglismaal kardetakse nüüd, et kui Lõuna-Aafrika tüvi sisse lasta, siis pole vaktsineerimisest midagi kasu ja ollakse tagasi alguses.

Kommentaarid

Viimased uudised