Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Väiksed alla 5-aastased lapsed levitavad koroonat edasi samamoodi nagu täiskasvanud, aga nende haigusnähud on leebemad, selgub värskest USA-s läbi viidud uuringust.

Teadlased avastasid, et väikestel lastel on viirust ninas lausa 100 korda rohkem kui täiskasvanutel, aga sellele vaatamata kulgeb haigus lastel kergemal kujul, vahendab Daily Mail.

USA Chicago Ann & Robert H. Lurie lastehaigla teadlased märkisid, et laste rolli koroona levikus on vähem uuritud, kuna lasteaiad ja koolid suleti pärast pandeemia puhkemist.

Teadusajakirjas JAMA Pediatrics avaldatud uuringus võeti vaatluse alla kokku 145 patsienti vanuses alla 5 eluaasta, vanuses 5-17 ja vanuses 18-65. Uuringust selgus, et väikelastel oli ülemistes hingamisteedes viirust 10-100 korda rohkem kui täiskasvanutel.

Teadlaste väitel näitab uuring, et väikelapsed levitavad viirust rohkem, nii nagu see on RS-viiruse puhul. Seda on oluline teada, kui kaalutakse koolide ja lasteaedade avamist, märkisid teadlased.

Teadlaste väitel võivad olla lapsed need, kes levitavad viirust ühiskonnas. Uuring polnud ette võetud selleks, et tõestada, et väiksed lapsed levitavad viirust nagu täiskasvanud, aga selline võimalus on olemas.

Uuringu autorite väitel on põhjust muretsemiseks eriti arvestades laste käitumist, kus nad on tihedalt koos ja võivad haigust kergesti edasi levitada. USA-s tahetakse praegu hakata koole avama vaatamata sellele, et viirus kiiresti levib.

Mõnedes riikides nagu Taanis ja Norras on õnnestunud koolid avada, aga Lõuna-Koreas suleti koolid uuesti pärast avamist, kuna nakatumised väljusid kontrolli alt.

Uuringu autorite väitel tuleks hakata lapsi vaktsineerima kohe, kui vaktsiin on saadaval.

Kommentaarid

Viimased uudised