Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kristjan Kostabi, kaitsevägi

Värska Vesi saatis Liibanoni kõrbepäikse all rahu valvavale Eesti üksusele 2600 pudelit mineraalvett, et toetada rasketes tingimustes riiki teenivate kaitseväelaste missiooni õnnestumist.

Suvisel perioodil ületas temperatuur Liibanonis 40 kraadi ja küündib praegugi 30 kraadini, mis teeb täisvarustuses patrullivate rahuvalvajate töö keeruliseks ja kurnavaks. Koha peal on võimalusi suure mineraalide sisaldusega vee joomiseks napilt.

AS Värska Vesi müügidirektori Rauno Jõgeva sõnul pöördusid rahuvalvajad ettevõtte poole ise ning hea meelega oldi valmis aitama.

„Kui eestlased kurtsid, et meie suvi oli tänavu kuum, siis Liibanoni kõrbetingimusi ei suuda meist enamik ilmselt ettegi kujutada. Ometi annavad meie sõdurid neis rasketes oludes Eesti panuse sellesse, et maailm oleks rahulikum ja turvalisem paik. Värska Vesi on uhke oma Eesti päritolu üle ja seepärast tulime hea meelega sõdurite palvele vastu, et anda oma väike toetus nende heaolu parandamisse,“ ütles Jõgeva.

Ühtekokku saadeti kaitseväe vahendusel Liibanonis teenivale Eesti jalaväerühmale ESTPLA-25 2600 pudelit mineraalvett Värska Originaal.

„Värska mineraalvesi on maailmas ainulaadne, oma eripärase kõrge ja kvaliteetse mineraalisisalduse tõttu. Kõrbe ränkrasketesse tingimustesse on see ideaalne kosutus,“ lisas Jõgeva. „Oleme valmis ka tulevikus Eesti kaitseväelaste missioone toetama, sest eestlased peavad ikka kokku hoidma.“

Eesti kontingendi teabeohvitseri kapten Kristjan Kostabi sõnul tekkis mõte paluda Värskalt abi, kui üksus tundis, et ei taastu suures palavuses enam kiiresti.

Peame olema 24/7 valmis tegutsema kogu jõuga. Mehed käisid patrullides kuumas vahemereäärses kliimas kuulivestides ja lahingvarustusega, mille tõttu mineraalide väljahigistamine oli paratamatu ning see tekitas väsimust ja kurnatust,“ lausus Kostabi. „Enda taastamiseks kasutasime küll pulbreid ja tablette, aga tundsime, et meile hästi tuttav Värska on taastamiseks ikka parim. Me oleme Värskale abi eest väga tänulikud.“

 Eesti jalaväerühma ESTPLA-25 ülesanneteks on päevased ja öised patrullid jalastunult ning masinatel, sealhulgas Liibanoni ja Iisraeli eraldaval nii-öelda sinisel joonel patrullimine, kontrollpostide mehitamised ja muud rahuvalvealased tegevused, mille käigus tehtaks muuhulgas koostööd Liibanoni relvajõududega.

UNIFIL-i tegevusel on kolm põhiülesannet: Iisraeli-Liibanoni vahelise kontrolljoone (nn Blue Line) jälgimine, Liibanoni relvajõudude toetamine ja nendega koostöö tegemine ning konflikti osapoolte vahel sõlmitud lepetest kinnipidamise jälgimine.

UNIFIL loodi ÜRO julgeolekunõukogu resolutsiooniga 1978. aastal eesmärgiga tagada Iisraeli vägede taandumine Lõuna-Liibanonist, taastada rahvusvaheline rahu ja julgeolek ning aidata Liibanoni valitsusel taastada sel alal riigivõim. UNIFIL-i vastutusalaks on Lõuna-Liibanon, Litani jõe ja Iisraeli-Liibanoni piirijoon (nn Blue Line).

UNIFIL-i koosseisus on üle 10 000 sõjaväelase 40 riigist ning umbes 1000 nii kohalikku kui osalejariikidest pärit tsiviiltöötajat.

Viimased uudised