Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

salakaup

Piiriäärsel alal reedel tabatud kahele salasigarettide smugeldajale mõistis kohus päev hiljem kiirmenetluse korras kuupikkuse šokivangistuse.

5. mail avastasid piirivalvurid kella 2 paiku öösel kahe inimese liikumise Värska vallas piiriäärsel alal. Piirivalvurid asusid varitsusse, et tuvastada kahtlust äratanud meeste tegevuse tagamaad, vahendas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

Tuvastati, et mehed olid kandnud seljas ka kaste, millega tavaliselt tuuakse ebaseaduslikult üle piiri maksumärgistuseta salasigarette.

Värska alevikus pidasid piirivalvurid asjaolude selgitamiseks kinni ja viisid kordonisse 22-aastase ja 26-aastase mehe. Kuna kahtlasi kaste nendega ei olnud, suunati piiriäärset ala kontrollima teenistuskoer, kes leidis kokku kuus salasigaretikasti (pildil).

Järgmisel päeval toimunud kohtuistungil määrati mõlemale mehele kiirmenetluse korras kokkuleppemenetluse sätete järgi ühe kuu pikkune vangistus.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Külli Zimmi sõnul on sellistel juhtudel väga oluline, et karistus määrataks kiiresti.

„Kuna mehed olid pärit Venemaalt, suunduksid nad pärast teo toimepanemist sinna tagasi. Seejärel oleks neid väga keeruline toime pandud teo eest vastutusele võtta ja karistada,” lisas Zimm. „Antud juhul tegutsesid kiirelt ja operatiivselt nii prokuratuur, piirivalvurid kui kohus ning õigusvastase teo sooritanud mehed mõisteti kohtu poolt süüdi.”

„Noortel meestel võiks olla oma eluga kõike muud paremat pihta hakata, kui kuritegeliku teenistuse tõttu terve kuu aega trellide taga istuda,” ütles Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juhi Tamar Tamm.

Ta lisas, et lisaks karmile kohtupraktikale on salakaubanduse tõkestamisele kaasa aidanud ka piirivalvurite parem varustus ja nähtavust parandanud piiripuhastuse tööd. „Tänuväärse panuse on andnud ka piiriäärsed elanikud, kellega koostöös oleme mõnegi piirikurjategija tegevusele üheskoos punkti pannud,” lisas Tamm.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised