Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

piiriala

Piirivalvurid pidasid Verhulitsa külas reedel ja laupäeval kinni kokku üheksa inimest, kes olid olid piirirežiimi alal keelatud kohas auto peatanud ja end pildistama sättinud.

7. juulil avastasid piirivalvurid kella 10.30 paiku Verhulitsa küla juures sõiduki, millest väljunud kaks inimest liikusid piirirežiimi alale endast piiriposti taustal pilti tegema, kuigi sõiduki peatamine ja jalgsi läbikäik on selles kohas keelatud.

Piirivalvurid pidasid neli autoga liikunud Soome kodanikku asjaolude selgitamiseks kinni. Neist kahele piirirežiimi alas viibinud soomlasele määrati rahaline karistus.

„Antud kohas on hoiatussildid ning peatumist ja parkimist keelavad liiklusmärgid, millest tuleb kõigil piiriäärsel alal liiklejatel juhinduda,” sõnas Saatse kordoni juht Arvi Suvi. Ta rõhutas, et piiriposti juures seistes ollakse juba piirirežiimi alas, kus kõrvalistel inimestel on keelatud viibida.

Samal päeval kella 13 paiku avastasid piirivalvurid taas Verhulitsa külas kaks inimest, kes käisid Venemaa piiriposti juures pildistamas, kuigi piirirežiimi alas viibimine on keelatud.

Piirivalvurid pidasid kinni kolm Hollandi kodanikku, kellest kahele piirirežiimialas viibinule määrati rahaline karistus.

8. juulil kella 16 ajal avastasid piirivalvurid Verhulitsa küla juures mehe ja naise, kes tegid Venemaa piiritähise juures pilti. Isikud peeti kinni ja viidi menetlustoiminguteks kordonisse. Mõlemale määrati piirirežiimi rikkumise eest rahaline karistus, teatas Lõuna prefektuuri pressiesindaja.

„Kõik kolm juhtumit olid sarnased: auto jäeti keelualas seisma ja otsejoones mindi piiriposti juurde pilti tegema. Alles piirivalvurite saabudes tõsteti pilk hoiatussiltidele,” lisas Arvi Suvi.

Saabuv seene- ja marjahooaeg toob piiriäärsetesse metsadesse kohalike kõrval ka kaugema kandi inimesi.

„Metsasaadusi noppides tuleb arvesse võtta, et seen ja mari kasvab pooli valimata nii Eestis kui Venemaal. Selleks, et keegi tahtmatult piiri ei ületaks, tuleb vahepeal pilk korvilt kõrgemale tõsta ning veenduda, et ollakse kontrolljoonest piisavalt kaugel.”

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised