Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Joonas Sisask

SA Teater Vanemuine nõukogu määras eile sihtasutuse juhatuse liikme, teatrijuhi ametisse Aivar Mäe. Teatrijuht asub ametisse 15. augustil 2023 üheks aastaks, mille järel korraldatakse uus avalik konkurss.

Esimene avalik konkurss ebaõnnestus, mille järel pöördus Vanemuise nõukogu, lähtudes Etendusasutuste seadusest, kultuuriministri poole palvega saada õigus teatrijuhi ametisse määramiseks ning aasta möödudes uue avaliku konkursi korraldamiseks.

Enne otsuse tegemist kuulas SA Teater Vanemuine nõukogu ära ka Vanemuise teatri esindajate, sealhulgas kolme loomingulise juhi arvamuse.

Nõukogu esimees Urmas Klaas tõi välja Aivar Mäe tugeva visiooni Vanemuise kui mitmežanrilise teatri arendamiseks: „Teater on teinud väga head tööd ja siit on hea ideerohkelt jätkata Eestis ainulaadse ja väga olulise mitmežanri teatri edasi arendamist. Tänan senist tearijuhti Kristiina Alliksaart tema panuse eest Vanemuise teatri juhtimisse rasketel kriisiaastatel.”

Aivar Mäe ütles, et eelmisel korral, 2003. aastal Vanemuise teatrit juhtima tulles, olid teatris väga keerulised ajad, mis ühise jõupingutusena said ületatud. „Seekord tulen ma juhtima väga heas seisus teatrit – teatrit, kus on suur loominguline potentsiaal ning publikust tulvil saalid  – see kõik saab minna vaid veel paremaks. Minu lugupidamine ja tänu Kristiina Alliksaarele, et ta tõi teatri edukalt läbi nende kriisiaastate,” ütles Mäe.

Viimased uudised