Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Turbaniga nutiräti leiutanud Otepää mees Jaanus Raidal on saanud omale tõsise konkurendi Soomest 7-aastase poisi näol, kes võttis oma leiutisele patendi.

Suured mõtted tulevad enamasti juhuslikult. Nii oli ka selle poisi Jiriga pärast tünnisaunas käimist. Tollal veel 6-aastane poiss hüüdis Archimedese kombel heureka, kui ta tuli mõttele lisada rätikule allavajumise välistamiseks traksid. Nii meenutab asja poisi ema Katja. Pärast seda võeti rätikule patent ja asutati nende müümiseks firma. Firma nimi on Lindentex ning poiss saab firma juhiks siis, kui õpib arvutama ja lugema. vahendab Ilta-Sanomat.

Poiss oli juba 3-4-aastaselt öelnud, et temast saab ärimees. Tegemist on igapidi tegusa maapoisiga. Tal on ka mitu muud ideed, mida pole veel teoks tehtud.

Rätik pole mingi uus asi, samuti traksid, aga soome poiss pani need kaks asja kokku. Praegu juhib firmat ema, kuna poiss läks alles esimesse klassi. Esimesed 2000 traksidega rätikut tahetakse lasta müügile juba jõuludeks. Kangas on tellitud ja õmbleja leiti Jyväskyläst. Tulevikus kavatsetakse tootmine hoida Soomes.

Traksidega rätiku peamine sihtgrupp on mehed, kellele tehakse tooted musta värvi. Laste rätikud tehakse eritellimusel. Naistele on mõeldud punased rätikud, aga need on veidi erinevad, õlapaeltega. Patent on võetud vaid traksidega rätikule.

Viimased uudised