Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

vallo koppel

Põlva, Valga ja Võru politsei liitmine Kagu jaoskonnaks võimaldab korraldada patrullide tööd nõnda, et tulevikus kohtab sini-valgeid vilkurautosid rohkem ka maakohtades, lubab veebruarist Lõuna prefektina tööd alustanud Vallo Koppel.

Kagu politseijaoskonna moodustamisega 1. märtsist kaasnevad ümberkorraldused puudutavad prefekti kinnitusel eelkõige politseitööd, kuid väljaspool politseimaja on muutusi vähem märgata.

„Võin rahulikult kinnitada, et politseimajad jäävad kõik alles,” rääkis Koppel Lõunaeestlasele antud intervjuus. „[Need] jäävad alles nii Põlvasse, Võrru kui ka Valkka ja kõik need teenused, mis on seal inimestele seni kättesaadavad olnud, need on seal kättesaadavad ka pärast 1. märtsi. Töötavad patrullid, töötavad uurijad, väärteomenetlejad, meie kodakondsus- ja migratsiooniteenindused.”

Patrullid jõuavad ka külateele

Küll aga muutub märtsist näiteks patrullide töö planeerimine, mille tulemusel peaks suurenema politsei kohalolu väiksemates kohtades.

„Läbi meeskonna ühendamise tekib meil võimekus planeerida patrullide tööd kolme maakonna põhiselt ühiselt,” selgitas Koppel.

See tähendab, et kui ühes maakonnas on näiteks tulemas mõni suurem rahvakogunemine, saab patrulle paindlikumalt jagada. Igapäevaselt tähendab see, et patrullid Valgamaalt jõuavad sagedamini Võrumaale sõitma ning Võrumaa patrulle kohtab varasemast rohkem Põlvamaal ning vastupidi.

„Ma loodan, et politseid saab olema rohkem näha ja loodetavasti saab olema näha ka sellistes kohtades, kus võib-olla tavapäraselt pole harjutud, et politsei üldse võib olla,” kinnitas Koppel.

Vaata intervjuud Vallo Koppeliga järgnevast videost.

Arved Breidaks

Viimased uudised