Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läti Maakaitse 2. Vidzeme brigaadi 22. lahingutoetuspataljoni kompanii tugipunkti pidulik avamine (13.05.2021). Foto: Armīns Janiks, Läti Kaitseministeerium.

Kui president Toomas Hendrik Ilves kohtus 2007. aasta oktoobris Kaitseliidu Valga maleva liikmetega, siis kõneldi ka Kaitseliidu Valga maleva koostööst nii kohalike omavalitsustega kui ka Läti vabatahtliku riigikaitseorganisatsiooniga. Koostööd soodustab kindlasti asjaolu, kui Valkas nähtakse-tuntakse oma Läti kolleegide – maakaitsjate üksuse kohalolu.

Möödunud aastal, täpsemalt 13. mail 2021. aastal, toimus Valkas (Rūjiena tänaval, lätipäraselt -Rūjienas ielā 3b) Läti Maakaitse 2. Vidzeme brigaadi 22. lahingutoetuspataljoni kompanii tugipunkti (läti keeles – Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona rotas atbalsta punkts) pidulik avamistseremoonia.

Kõnealune tugipunkt on ette nähtud ka Valka noorkaitsjatele (Läti koolides õpetab riigikaitset Läti kaitseministeeriumi ning haridus- ja teadusministeeriumi koordineerimisel tegutsev riiklik noorteorganisatsioon Jaunsardze (Noorkaitse; Läti kaitseliidu Zemessardze vabatahtlik patriootlik noorteorganisatsioon, tegutseb Läti kaitseministeeriumi alluvuses), kasutama hakatakse nii kohalike maakaitsjate, kui noorkaitsjate koolitusteks, kokkutulemisteks, varustuse hoidmiseks.

Läti kaitseminister Artis Pabriks märkis tugipunkti avamisel, et kompanii tugipunkt hõlbustab uute maakaitsjate vastuvõtmist. Läti Maakaitse 2. Vidzeme brigaadi 22. Lahingutoetuspataljoni ülem kolonelleitnant Dmitrijs Oreškins rõhutas Valkas kompanii tugipunkti loomisel kolme olulist momenti: operatiivsus, kohalolek, ajaloolis-emotsionaalne.

Kompanii tugipunkt võimaldab maakaitsjatel oma ülesandeid operatiivsemalt täita, kohalikud elanikud näevad-tunnevad maakaitsjate üksuse kohalolu (ajalooliselt oli nii, et 1995. – 2003. asus Valkas 23. pataljon, mis ühendati hiljem 22. pataljoniga). Läti Maakaitse 2. Vidzeme brigaadi 22. lahingutoetuspataljoni vastutusalasse kuuluvad Valka, Burtnieki, Mazsalaca, Rūjiena, Naukšēni, Smiltene, Strenči, Beverīna, Aloja kihelkonnad, samuti osa Salacgrīva kihelkonnast ja Valmiera.

Teavitasid:

Lelde Krancmane, Läti Maakaitse 2. Vidzeme brigaadi 22. lahingutoetuspataljoni Tsiviil-militaarkoostöö osakonna suhtekorraldaja

Ivo Leitis, Valka kihelkonna suhtekorraldaja

Tõlge eesti keelde: Hannes Korjus

Viimased uudised