Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

fie

Rahandusministeerium saatis kooskõlastamisele füüsilisest isikust ettevõtjate (FIE) maksukoormuse langetamist ja tegevuse lihtsustamist võimaldava eelnõu.

Muudatuste tulemusena muutub FIE-de maksukeskkond sarnasemaks äriühingutega ning neile laienevad tulevikus ka mitmed töötajatele kehtestatud maksusoodustused või sotsiaalsed tagatised.

„Muudatustega langetame füüsiliste isikute maksukoormust ja muudame füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemise soodsamaks,” ütles rahandusminister Toomas Tõniste. „Inimesed, kes tegelevad ettevõtlusega ja maksavad makse, kasvatavad meie kõigi jõukust ja riik peab neid selles takistama nii vähe kui võimalik.”

Muudatuste tulemusena laieneb tervise edendamise kulude maha arvamise õigus ka füüsilisest isikust ettevõtjatele.

Samuti antakse FIE-dele õigus välislähetuse korral töötajate päevaraha ulatuses tõestatud toitlustamiskulude maha arvamise õigus.

FIE ettevõtlustulult sotsiaalmaksu tasumisel kehtivat aastast ülempiiri langetatakse kolmandiku võrra ehk 15-kordselt alampalgalt 10-kordsele.

Kahjumite edasikandmise perioodi pikendatakse seniselt seitsmelt aastalt kümnele aastale ning välisriigis teenitud teatud tingimustele vastav ettevõtlustulu vabastatakse tulumaksust.

Lisaks muudetakse eelnõuga soodsamaks vastuvõtu- ja reklaamikulude ning tasutud sotsiaalmaksu ettevõtlustulust maha arvamise reegleid. Ka muudetakse paindlikumaks sotsiaalmaksu avansilise makse tasumise reegleid nii ajutise töövõimetuse perioodi kui ka kalendrikuu kestel füüsilisest isikust ettevõtjana tegutsemise alustamisel.

Muudatused on planeeritud jõustuma 2018. aasta 1. jaanuaril.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised