Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsusringkondadest sahistati, et kodualuse maa maks ei jää sugugi viimaseks. Kuuldavasti kaalutakse veel järgmisi makse alates aasta 2025 1. jaanuarist. 

  1. KASSI- JA KOERAMAKS. Maksmine toimub kord aastas ning maksu määr sõltub looma kaalust. Ehk siis mida paksem koer/kass, seda rohkem tuleb maksta. Näiteks bernhardiin = 1000 eurot aastas, taks = 500.
  2. OMA MAJAS/KORTERIS SEES OLEMISE MAKS. Üks asi on kodualuse maa maks, aga lisaks sellele tuleb hakata maksma ka oma kodus sees olemise maksu vastavalt nendele tundidele, mis sa veedad kodus sees. Näiteks 1 tund kodus – 10 eurot jne. Maksu maksmist on võimalik vältida, olles aias või kortermaja koridoris/keldris.
  3. SÖÖMISE MAKS. Üks asi on toiduainte käibemaks, aga lisaks sellele tuleb hakata ka maksma söömise maksu vastavalt söödud suutäitele, mille üles lugemine on sööja enda ülesanne. Ehk siis süües kirjutad ka kohe üles, kui mitu suutäit sa sööd ja paned selle maksuhalduri jaoks kirja. Näiteks üks suutäis – 1 euro. Kasulikum on seega suu rohkem toitu täis toppida.
  4. KÕHUGAASI MAKS, mille eesmärk on aidata kaasa kliima soojenemise vastasele võitlusele. Mida rohkem puuksutad, seda rohkem maksad. 1 puuks – 5 eurot. Ka üuuksutamise korad tuleb igal inimesel ise üles kirjutada ning pärast andmed maksuahldurile esitada.  Kasulikum on süüa selliseid asju, mis ajavad vähem peeretama!
  5. HÄDAL KÄIMISE MAKS, mille eesmärk on samuti kaasa aidata kliima soojenemise vastasele võitlusele. Näiteks suur häda – 5 eurot, väike häda – 2 eurot. Arvestatakse käimise pealt ning ka siin peab inimene ise oma käigud üles kirjutama ning andmed maksuhaldurile esitama. Ka siin on võimalik ilmutada nutikust ja kokku hoida: miks mitte kõik päeva hädad korraga ära teha?

Niisugused on siis esialgsed plaanid, kuid arvestades valitsuse suurt maksulembust, on plaanis veel paar uut maksu välja arendada. Saladuskatte all võib avaldada, et Reformierakonna lennukas plaan on minna Europarlamenti just selle mõttega, et saada sealt ideid uuteks põnevateks maksudeks.

LE

Viimased uudised