Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsuse aktsiisipoliitika tõttu pole ahastuses mitte ainult kaupmehed Lõuna-Eestis, kus Läti on lähemal. Isegi Tallinnas on alkoholi müük poodides kukkunud võrreldes varasemaga 30-40 protsenti ja langus üha jätkub.

Põhjus on tegelikult lihtne: soomlased, kes varem sisseoste Tallinnas tegid, on nüüd liikunud edasi Lätti, kus hinnatase madalam.

Tallinnas soomlaste hulgas ühe populaarsema poe Alcostock Cash & Carry omanik Madis Eensaar ütles Iltalehtile, et firma käive on viimase aasta jooksul kukkunud 30-40 protsenti. Langus üha jätkub.

Eensaar ütles, et soomlased on hakanud ostmas käima Lätis, seda tehakse organiseeritult, suurte gruppide ja suurte autodega. Põhjus on selles, et Lätis on kaubad palju odavam kui Eestis.

Lätis on hakanud käima põhiliselt Soome turistid, aga sinna jõuab üha rohkem rootslasi. Eestis on aga alkohol kohati juba sama hinnaga mis Soomes. Näiteks šampust ja veine ei osta soomlased enam Eestist. Õlle hind on Eestis aastaga kerkinud neljandiku võrra.

Alkohol kallineb Eestis veelgi tuleval aastal ja see on juba mõjutamas laiemalt soomlaste käike Eestisse. Näiteks tänavu kolmandas kvartalis kukkus Soomest tulnud reisijate arv kümnendiku võrra.

Lisaks alkoholile kerkivad Eestis kiiresti kõik muud hinnad, eriti aga toiduainete hinnad. Maksutõusu kõrval aitavad hindade kerkimisele kaasa tööjõupuudusest tulenev palgatõus ning suurenenud sotsiaaltoetused.

Viimased uudised