Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

valitsus

Valitsus kiitis neljapäeval heaks eelnõu, millega suurendatakse tubakatoodete müügipiiranguid, keelatakse riigisisene kaugmüük ja piiratakse tubakatoodete väljapanekut.

Müügikohtades tubakatoodete väljapaneku ja kaubamärkide esitlemise piiramisega soovib valitsus ennetada suitsetamise alustamist alaealiste seas ning aidata neid, kel plaanis sellest loobuda.

„Seaduse karmistamise eesmärk on, et noortel ei tekiks suitsetamiseks ahvatlust või huvi. Lisaks, tubakatoodete väljapaneku piiramine aitab neil, kes soovivad suitsetamisest loobuda, vältida emotsioonioste. Need, kes juba suitsetavad, saavad oma paki nagunii kätte,” ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Eelnõuga laiendatakse praegu ainult suitsetamisele kehtivaid keelde ja piiranguid ka elektroonilise sigareti tarvitamisele. Nikotiinisisalduseta vedelikule kehtestatakse koostise ja puhtuse nõuded. Lisaks keelustatakse e-sigarettides tubakast erinevad maitsed.

Seaduseelnõu järgi kehtestatakse lisaks piiriülesele kaugmüügile ka tubakatoodete ja tubakatootega seonduvate toodete riigisisese kaugmüügi keeld. Samuti tuleb seaduse vastuvõtmisel müüjatel edaspidi küsida kõikidelt ostjatelt dokumenti, kui pole ilmselge, et tegemist on täisealisega. Praegu peab seda tegema vaid kahtluse korral.

Lõunaeestlane

Viimased uudised