Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

maksusoodustuste Ave Tampere

Valitsus arutas neljapäevasel kabinetinõupidamisel kavandatavate maksumuudatuste ellurakendamist ning otsustas muudatused esitada riigikogu rahanduskomisjonile. 

Kava kohaselt suurendatakse aastast 2018 tulumaksuvaba miinimumi 500 euroni võrreldes praeguse 170 euroga. Selle jaoks on vaja muuta tulumaksuseaduse ning tööturuteenuste ja –toetuste seaduse sätteid.

Uuest korrast võidavad väidetavalt 86 protsenti töötajatest, kes saaksid kuus kätte rohkem raha kui praegu. Kuni 1200 eurot teeniv inimene saab senise korraga võrreldes ühes kuus 62 eurot rohkem kätte, mis teeb aastas 744 eurot lisatulu.

Samas soovib valitsus kaotada abikaasade ühise tuludeklaratsiooni esitamise võimaluse ja mõned
praegused maksusoodustused – kodulaenuintresside mahaarvamise piirmäär väheneks 300 eurole ning aastast 2018 kaoks hoiuseintresside maksuvabastus.

Uus süsteem asendab ka pensionide täiendava tulumaksuvabastuse ja madalapalgaliste tagasimakse, kuna need mahuvad uue maksuvaba tulu piirmäära sisse. 2017. aastal maksab maksu- ja tolliamet välja madalapalgaliste tagasimakse 2016. aasta tulude põhjal neile, kes tingimused täidavad.

Vastavalt koalitsioonileppele jäetakse 2017. aastal ära plaanitud majutusasutuste käibemaksutõus, mis oleks löögi alla seadnud eelkõige Tallinnast kaugemal asuvad ettevõtted. Majutusasutuste käibemaks jääb 9 protsendi tasemele.

Ära jääb sotsiaalmaksu vähendamine 32,5 protsendile. Sotsiaalmaksu määraks järgmisel aastal plaanitakse endiselt 33%.

Ära jäetakse ka diislikütuse, eriotstarbelise diislikütuse ja kerge kütteõli aktsiisimäära tõus aastal 2018.

Alkohol, gaas ja autod kallinevad

Lisaks tõstetakse vastavalt kokkuleppele etapiviisiliselt lahja alkoholi aktsiise, et ühtlustada need kange alkoholi aktsiisidega. Tõusu eesmärk on piirata alkoholi tarbimist ning kättesaadavust.

Alkoholiaktsiiside tõus 2017. ja 2018. aastal lükkub plaanide kohaselt 1. jaanuarilt 1. veebruarile. Ka kütuseaktsiiside tõus lükatakse 2017. aastal edasi 1. jaanuarilt 1. veebruarile.

Gaasiaktsiisi tõstetakse aastatel 2018-2020 lisaks eelnevalt plaanitule 25 protsenti. Koos tõusuga rakendatakse ka kõigi gaasiliste kütuste aktsiisimäärade ühtlustamist ja võetakse kasutusele pettusevastased meetmed.

Valitsus sai täna ülevaate ka plaanitud sõiduautode registreerimise tasust. Selleks diferentseeritakse riigilõiv vastavalt autode CO2 heitele, et soodustada keskkonnasõbralike sõidukite eelistamist.

Lõunaeestlane

Viimased uudised