Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe pilt.

Vabariigi Valitsus otsustas Sirgala harjutusvälja laiendamise, mis on vajalik sõjalise võimekuse arendamiseks. Sirgala harjutusvälja laiendatakse vaid riigimaade arvelt.

„Kirde-Eestis asuva Sirgala harjutusvälja ümber on meil piisavalt riigimaid, et vajalikus mahus harjutusala laiendada. Sirgala harjutusvälja laiendust on pikalt planeeritud ja see ei tule ootamatult. Oleme seda teinud tavapärases planeerimisprotsessis. Tänan kõiki kohalikke omavalitsusi ja elanikke, kes meiega head koostööd teevad ja mõistvalt suhtuvad,” sõnas kaitseminister Hanno Pevkur.

Harjutusväli laieneb tänaselt 2790 hektarilt 7758,7 hektarile. Harjutusvälja laiendus on juba aastast 2005. aastast kajastunud valdade üldplaneeringutes ega tule ootamatult. „Laiendus hõlmab täielikult riigimaid ja kasutame ära endise põlevkivikarjääri. Ühtegi erakinnistut laiendusalasse ei jää,” kinnitas Pevkur.

2008. aastast tegutsenud Sirgala harjutusväljal ei ole täna võimalik vajalikku sõjalist väljaõpet korraldada. Praegu saab harjutusväljal korraldada lahinglaskmisi rühma suurusele üksusele, laskmisi tankitõrjerelvadest, miinipildujatest ja raskekuulipildujatest ning teha soomukite õppesõitu, kuid Eesti kaitsevõimet suurendavate mehhaniseeritud üksustega lahingut jäljendavaid manöövreid ei ole võimalik teha. Samuti ei ole harjutusväljal võimalik teha liikumiselt laskmisi mehhaniseeritud üksustega. Harjutusvälja laiendamine tagab seni puuduvad võimekused.

Sirgala harjutusväli paikneb Narva-Jõesuu linnas, mis hakkab pärast laiendamist saama senisest kolm korda suuremat häiringutoetust. Laiendus ulatub lisaks Narva-Jõesuu linnale ka Toila ja Alutaguse valda, mis hakkavad saama häiringutasu esimest korda. Häiringutasu tarbeks on vaja Sirgala laiendus fikseerida Vabariigi Valitsuse otsusega.

Viimased uudised