Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja
Valitsus tegi täna otsuse täiendavaks abiks Afganistanis ohtu sattunud inimeste ümberpaigutamiseks Eestisse. Lisaks 10-le Euroopa Liidu ja NATOga koostööd teinud afgaanile ja nende vahetule pereliikmele on Eesti valmis 2021. aastal vastu võtma veel kuni 20 Eestiga koostööd teinud ning meie välispoliitilisi huvisid ellu viinud inimest ja nende vahetut pereliiget.

„Olukord Afganistanis on jätkuvalt pingeline. Inimeste ohutuks evakueerimiseks ei pruugi enam olla võimalust pärast USA evakuatsioonimissiooni lõppu 31. augustil, mille tõttu peavad kõik riigid tegutsema kiiresti,“ ütles peaminister Kaja Kallas.

„Nende inimeste hulka, keda Eesti on valmis vastu võtma, kuuluvad näiteks Mondo MTÜ heaks töötanud ämmaemandate koolitajad ja tüdrukute hariduse ning naiste õiguste eest seisvad aktivistid. Keskendume nende inimeste aitamisele, kes on olnud seotud Eesti abiprogrammidega Afganistanis ja pakkunud seeläbi paremaid arenguvõimalusi Afganistani naistele ja noortele,“ lisas peaminister.

Valitsus otsustas täna isikute piirarvu, millele peab kooskõlastuse andma veel riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon. Piirarvuga on hõlmatud inimesed ja nende vahetud pereliikmed, keda Eesti on valmis vastu võtma. Otsuse konkreetsete inimeste kohta, keda välismaalasele rahvusvahelise kaitse andmise seaduse alusel Eestisse vastu võetakse, langetab PPA, kes teostab kaitse taotleja taustakontrolli ja viib nendega läbi isiklikud vestlused. Rahvusvahelise kaitse andmise menetlus viiakse läbi nii kiiresti kui võimalik.

Eesti kodanikke Afganistanis teadaolevalt ei viibi. Välisministeeriumi poole on pöördunud mitu Eesti elamisloaga inimest, kes vajavad abi Eestisse naasmisel. Välisministeerium töötab koos liitlastega selle nimel, et nemad pääseksid evakuatsioonilendudele.

Viimased uudised