Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus otsustas muuta pensionisüsteemi selliselt, et inimesed saaksid ise otsustada, millal nad pärast pensioniea kättejõudmist tegelikult pensioni saama hakkavad. Pensioniiga seotakse kümnendi pärast inimese oodatava elueaga.

„Praegune [pensioni]süsteem ei ole rahvastikutrende arvestades jätkusuutlik ja lisaks premeerib aktiivsest tööelust varasemat lahkumist,” ütles peaminister Taavi Rõivas.

Selleks, et rahvaarvu vähenedes oleks võimalik maksta praegusega samaväärseid pensione, otsustas valitsus siduda riiklik vanaduspensioniiga alates 2027. aastast oodatava elueaga.

Koos pensioniea tõusuga otsustati muuta pensionisüsteem ka paindlikumaks. Inimesed saavad tulevikus valida endale ise sobivaima aja pensionile minekuks, võtta pensioni välja osaliselt või oma pensioni maksmine soovi korral peatada ilma, et nad kokkuvõttes rahaliselt kaotaksid.

„Riigi ülesanne on tagada inimestele kindlustunne ka aastate pärast. Tänane otsus siduda pensioniiga oodatava elueaga ning muuta süsteem paindlikumaks tagab selle, et pensioni saab inimestele maksta ka aastal 2060,” ütles sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Lõunaeestlane

Viimased uudised