Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski esitas valitsusele eelnõu, millega keelataks alkoholireklaam sotsiaalmeedias ning alkoholi multipakenditele tehtavad hinnaalandused.

Kolme valitsuserakonna esindajad leidsid, et kui varem ei plaanitud alkoholireklaami internetikanalites piirata, tuleb sotsiaalmeedia suurt populaarsust silmas pidades alkoholi reklaam seal keelustada.

„Arvestades sotsiaalmeedia kasvavat mõju, otsustasime keelata alkoholireklaami sotsiaalmeedias täielikult,” kinnitas Ossinovski.

Poeaknast ei tohi alkoholi näha olla

Samas leevendati eelnõus müügipiiranguid väikepoodidele. „Alkohoolsed joogid peavad edaspidi olema teistest kaupadest eraldi ega tohi olla nähtavad õuest. Küll aga ei kohusta uus kord väikepoode alkoholi müügisaalis seina taha peitma,” jätkas Ossinovski.

Alkoholiosakonna seinaga eraldamist hakatakse nõudma üksnes suurpoodidelt, kus on üldpinda ehk müügi- ja laopinda enam kui 600 ruutmeetrit. Ka loobuti alkoholimüügi keelust tanklapoodides.

Juriidiliste isikute puhul hakkab reklaamiseaduse rikkumise trahvi ülemmäär olema 50 000 eurot. Trahvide ülemmäärasid suurendatakse juriidilistele isikutele ka alkoholiseaduses.

Eelnõus sisalduvad muud piirangud alkoholireklaamile

• Reklaamides lubatakse edastada vaid neutraalset teavet (sealhulgas välistades inimeste näitamist, atmosfääri kirjeldamist ja lugude jutustamist);

• Keelustatakse välireklaam, pikendatakse kellaajalist reklaamipiirangut raadios ja teles kella 21-lt 22-ni, keelatakse alkoholireklaam ajakirjade lisaväljaannete esi- ja tagakaanel jm;

• Keelatakse alkoholi degustatsioonid poodides ja happy hour ehk võimalus pakkuda mingitel tundidel alkoholi tavapärasest soodsamalt. Samuti ei tohi alkohoolse joogi multipakendi ostmine olla soodsam kui üksiku joogi ostmine.

Eelnõus karmistatakse ka müüjatele kehtestatud nõuet tuvastada alkohoolsete jookide ostja vanus. Seadusemuudatusega lubatakse kontrollostud nii alaealistele alkoholimüügi keelu täitmise kontrollimiseks kui ka salaalkoholi müügi tuvastamiseks.

Eelnõu vastuvõtmisel riigikogus jõustub see 1. jaanuarist 2018.

Lõunaeestlane

Viimased uudised