Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valitsus andis Lõuna-Eesti teedele kuhjaga lisaraha, mille abil paljud teelõigud korda saavad. Sel puhul edastas kommentaari majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Lisaraha said järgmised teelõigud:

Kevadisest voorust sel aastal said toetust transiitteede korrastamiseks:

Valga vald (Tartu tänav 461 250 eurot);
Võru linn (Jaama tänav 624 362 eurot).

Ettevõtlusega seotud teede parandamiseks sai kevadel toetust:

Põlva vald (Tööstuse tee 100 000 eurot).

Lisavoorust said transiitteede korrastamiseks toetust:

Võru vald (Tallinna maantee 340 000 eurot);
Valga vald (Lõuna tänav 72 000).

Lisavoorust said ettevõtlusega seotud teede korrastamiseks toetust:

Otepää vald (Kastolatsi tänav 100 000, Laksi-Kolmi tee 65 312);
Põlva vald (Energia tänav 100 000);
Rõuge vald (Tehnika tänav 92 300);
Setomaa vald (Lillo-Mikitamäe ja Pansionaadi tee 22 756);
Tõrva vald (Ujula tänav 100 000 ja Kesk tänav 100 000);
Valga vald (Julius Kuperjanovi ja Metsa tänav 156 250);
Võru vald (Palometsa-Umbsaare tee 57 500)

Järgneb minister Taavi Aasa kommentaar:

Lapsepõlvest on eredalt meeles mitmed sündmused – esimene koolipäev, lõpetamised, üllatavad tutvumislood jpm. Lisaks tähtsatest hetkedest ja pentsikutest olukordadest tekkivatele mälestustele on läbivalt meeles kõigil enda kodutee, mille iseärasused leiavad veidra, kuid meeldejääva koha meie mälestustes.

Neid teid vantsisime igapäevaselt ning ilmselt suudab igaüks meelde tuletada eriskummalisi auke ja veidraid moodustusi, mis ajaga tekivad. Isegi mäletan enda lapsepõlvest Jasmiini teed Mähel ning kui nukralt see ootas aastaid enda remonti.

Elukvaliteedi aga ka ohutuse jaoks on oluline, et ka väiksema liiklussagedusega teede olukord püsiks hea. Kohalikud omavalitsused kindlasti selle nimel pingutavad, aga ka neil on piiratud ressursid, sest väga heas korras tuleb hoida eriti neid teid, millel on suur liikluskoormus.

Selle aasta erakordne tervisekriis, mis on muutunud majanduskriisiks, on loonud olukorra, kus riik tahab ja saab võtta suuremat vastustust kriisist väljumisel. Kevadel otsustasime valitsusega suunata riigiteedesse täiendavalt 10 miljonit eurot, mille tulemusel saavad katted paljud Lõuna-Eesti kruusateede lõigud, et kohalikud elanikud ning ettevõtjad saaksid ohutumalt ja mugavamalt liigelda. Lisaks suurendasime kohalike teede korrashoiutoetust veel 30 miljoni euro võrra.

Suve hakul kuulutasime täiendavalt välja teise taotlusvooru selliste kohalike teede remondiks, mis on seotud ettevõtlusega või kus on transiitliikluse osakaal suurem kui kohaliku liikluse osakaal. Koormus nendele teedele on tavapärasest suurem ja remont kordades kallim. Sama toetusega saime juba selle aasta alguses toetada 21 teed ja tänavat 7 miljoni euro ulatuses.

Nüüd kui läksime valitsuselt lisaraha küsima, võtsime aga ambitsioonikama plaani ja tahtsime leida võimaluse kõikide kvalifitseerunud taotluste rahuldamiseks. Mul on hea meel, et saime selle jaoks rohelise tule ning eraldamegi toetust kõikidele omavalitsustele, kelle taotlused kvalifitseerusid ja seda ühtekokku 14,1 miljoni euro eest.

Lõppude lõpuks on need samad teed meil iga päev jalge all mida mööda me ootame oma lähedasi koju. Õnneks peaksid nüüd järgmise aasta lõpuks väga paljud auklikud teed ja ohtlikud ristmikud korda saama.

Kommentaarid

Viimased uudised