Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Telegram

Välisministeerium uuendas reisihoiatust Venemaa kohta ja soovitab Venemaale reisimist täielikult vältida, sest võimaliku rändesurve tõttu võib Eesti oma piiripunkte ajutiselt lühikese etteteatamisega sulgeda. Kui mõni konkreetne piiripunkt suletakse, siis ei ole võimalik selle kaudu Eestisse naasta.

Venemaal ajutiselt viibivatel Eesti kodanikel palutakse kaaluda Venemaal viibimise vajadust ja võimalusel Eestisse tagasi pöörduda. Venemaal ajutiselt viibivatel Eesti kodanikel palutakse kindlasti oma viibimine registreerida välisministeeriumi kodulehel.

Eesti-Vene topeltkodanikke käsitleb Venemaa Föderatsioon Venemaal kui Vene kodanikke ning Eesti võimalused konsulaarabi osutamisel on piiratud, sealhulgas mobilisatsiooni puudutavates küsimustes.

Piiriületusel on esinenud juhtumeid, kus Vene piirivalve kontrollib piiriületajate isiklikke elektroonikaseadmeid ning nende sisu, sealhulgas sotsiaalmeedia postitusi.

NB! Konsulaarabi on võimalik saada vaid Eesti suursaatkonnast Moskvas, kuhu näiteks passi kaotamise korral tuleb isiklikult kohale minna, et saada ajutine reisidokument, millega riigist lahkuda.

Viimased uudised