Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Alma või. Foto: Valio

Valio Eesti võttis oma Võru tehases kasutusele uued võitootmise ja -pakendamise liinid, millesse investeeris 1,7 miljonit eurot.

Liiniuuendus võitootmisel on Valio Eesti selle aasta üks olulisemaid investeeringuid, mille käigus paigaldati uued võitootmise seadmed, samuti vahetati välja pakendamis- ja transpordikastimasinad.

Uued transpordikasti masinad teevad neli korda vähem tsükleid ja võimaldavad kuni veerandi võrra kokku hoida pakkematerjali kogust. Uuendustega koos muutub ka Alma võipakendi disain ja formaat, toote kaal jääb samaks.

„Kaasaegsed seadmed võimaldavad toota kõrge ja stabiilse kvaliteediga võid ning uus pakendiformaat teeb klientidele mugavamaks võipaki avamise. Või tarbimine on eestimaalaste seas jätkuvalt olulisel kohal ja saime oma tarbijatelt tagasisidet, et suur osa neist eelistab avada võipakki põhjast. Nüüd on see uuendus tehtud ning Alma või mugavamalt avatavas pakendis,“ selgitas Valio Eesti turundus- ja tootearendusdirektor Nele Jõemaa. Tema sõnul loob investeering ka materjali- ja keskkonnasäästu ning kasvatab protsessi efektiivsust ja töökindlust.  „Muutsime ka pakendamist toodete transportimiseks – pakkemasin paneb nüüd transpordikasti rohkem võipakke ja teeb vähem tsükleid. See panus keskkonnasäästlikumasse materjalikasutusse tähendab, et hulgipakendamiseks kulub edaspidi kuni neljandiku võrra vähem pakendit,“ lisas Jõemaa.

Kodumaisest koorest valminud Alma või on Eesti tarbijate toidulaual kindlal kohal olnud juba ligi 10 aastat. Lisaks Eestile turustatakse Võrus asuvas tehases toodetud võid ka Lätis ja Leedus.

Esimesed uuel kujul ja uuelt liinilt pärit Alma võipakid jõuavad poelettidele septembri alguses.

Valio Eesti on üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid. Peamiselt Kesk- ja Lõuna-Eesti farmide toorpiimast valmistatud Valio Eesti tooteid leiab ka Lätist, Leedust, Itaaliast, Kreekast ja Ameerika Ühendriikidest. Ettevõtte tootevalikust leiab igapäevaseid, aga ka funktsionaalseid piimatooteid, mille aluseks on Valio rahvusvahelise kontserni teaduslikud uuringud ja uued tootmismeetodid. Valios läbi viidud teadustööd on hinnatud ka Nobeli preemiaga. 

Viimased uudised