Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Käesoleva, 2017. aasta kohalike omavalitsuste valimiste peamised märksõnad on Edgar Savisaare suur kaotus Tallinnas ning sotside pealetung Eesti äärealadel, endistes IRL-i ja Reformi kantsides.

Savisaare valimisliit sai Tallinnas ainult ühe koha volikogus, mida on äärmiselt vähe, kui arvestada võimast kampaaniat ja sellele kulutatud raha.

Eriti tähenduslik oli sotside võit Võrus, Viljandis ning Hiiu- ja Saaremaal, kus varem on valitsenud Reform ja IRL. Seevastu võttis Reform oma koha tagasi Rakveres, mis oli vahepeal sotside käes. Samuti tegi Reform väga hea tulemuse Tallinnas, platseerudes Keski järel teiseks.

Tartu linnas, kus Reform ja IRL on olnud tasavägised, on nüüd Reform teistest ette rebinud ja IRL langenud künnise piirile. Veel paar aastakümmet tagasi oli Isamaa kants just Tartu.

Eestis tervikuna on sotsid oma toetust kaotanud, nii nagu ka Keskerakond, samas kui Reformierakond on toetust kõvasti kasvatanud. Kõige suurem kaotaja oli neil kohalikel valimistel aga IRL, mis kaotas üle Eesti poole oma toetajatest. Kõige suurem võitja on EKRE, mille toetus on kerkinud praktiliselt nullist IRLi tasemele. See tähendab, et EKRE on omale saanud IRLi kaotatud hääled.

Viimased uudised