Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Vabaerakonna korraldatud konverentsil „Valimisliitudega valimistele” arutasid kodanikuaktivistid ja valimisliitlased kohaliku demokraatia sõlmküsimusi ja valimisliitude ellujäämist suurparteide surve tingimustes.

Tartus kogunenud valimisliitude esindajad teatasid konverentsi deklaratsioonis, et eesseisvad kohalikud valimised ei tohi muutuda veel üheks kohaliku võimu kaaperdamise katseks erakondade poolt.

„Näeme ohtu, et võitlus reitingute pärast vallandab enneolematult agressiivse kampaania, kus maavanemate, riigikogu liikmete ja ministrite kandideerimine toob kaasa avaliku raha kasutamise ja konkurentsi kahjustamise,” seisab avalduses.

„Haldusreformi mõjul muutuvad omavalitsusüksused oluliselt suuremaks, põline kohamälu hägustub, kohalike volikogude liikmete arv väheneb ning võim kontsentreerub. Riigikogu liikmete kandideerimine kahe tooli seaduse alusel tekitab veel suurema võimu tsentraliseerimise ning võõrandumise kohalikest kogukondadest. Kõiki neid vigu saab mõistlikus koostöös vältida.”

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised