Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

1. advent Tartus. Foto: Peeter Paaver

Sel pühapäeval kell 17 avatakse raekoja platsil Tartu jõululinn koos uisuväljakuga, süüdatakse esimene advendiküünal ning etendub vaatemäng „Ma näen…”.

Esimesel tseremoonial tervitavad tartlasi linnapea Urmas Klaas ja EELK Tartu praost Kristjan Luhamets. Linlaste ees koorub lahti visuaalne vaatemäng „Ma näen… ”, mis räägib sellest, kuidas avab raehoone oma silmad ja südame, et linnulennuliselt liuelda läbi ajaloolise mõtte- ja helidemängu tänasesse jõuluootusesse. Vaatemängu saab nautida advendiküünla süütamise järel ning seda korratakse kell 18 ja kell 19.

Pühapäeval saavad alguse ka saani- ja ponisõidud. Saanisõit linnas nõuab vilumust, mistõttu on saanide ees Tartu jõululinnaga juba tuttavad Tori hobused Ortensia ja Poltergeist. Sel aastal teeb Tartu jõululinnas debüüdi ka Ortensia võsuke, nooruk Reebok. Saanisõidud toimuvad vahemikus kell 15.30-20.00 ning edaspidi nii igal nädalavahetusel. Jõulunädalal saab saanisõidu ette võtta ka esimesel ja teisel jõulupühal. Saanisõidud maksavad 9 eurot inimese kohta, kuni 3-aastased lapsed saavad sõita tasuta.

Pere pisemates aitavad pühademeeleolu tekitada neljajalgsed sõbrad, ponid Wera, Nänsi, Sipsik, Zera ja Zimba. Ponisõite saab esimesel advendil nautida kell 16.30-20.00 ja edaspidi esmaspäeviti, kolmapäeviti, reedeti ja nädalavahetusel samal ajal.

Tartu jõululinna korraldamisel lähtutakse keskkonnahoidlike sündmuste juhendist, et vähendada sündmuse keskkonnamõju.

Kogu jõuluaja programmi leiab kodulehelt https://tartukorraldab.ee/

Viimased uudised