Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Maksu- ja tolliamet

Maksu- ja tolliameti töötajad pidasid oktoobri alguses Valga linnas kinni sõiduki, millest leiti 77 kilo hašišit.

7. oktoobri öösel pidasid maksu- ja tolliameti narkotalituse ametnikud kinni Lätist Eestisse saabunud sõiduauto, mille kontrollimisel leiti sõidukisse spetsiaalselt ehitatud peidikust kokku 80 pakki narkootilise ainega. Pakendites olnud 77 kilogrammist hašišist piisaks narkojoobe tekitamiseks pea 800 000 inimesele.

Narkootikumide veos kahtlustatavatena peeti kinni Eestist pärit 1989. aastal sündinud mees ja 1988. aastal sündinud naine.

„Viimasel ajal puutume kahjuks aina enam kokku Ida-Virumaalt pärit kulleritega, kes on enamasti noored inimesed ja olnud nõus väikese raha eest seadust rikkuma ning keelatud aineid ühest kohast teise transportima,” ütles maksu- ja tolliameti uurimisosakonna narkokuritegude talituse juhataja Raul Koppelmaa. „Narkootikumide transportimisega kaasneb pikk vanglakaristus ning mõnesaja või tuhande eurone teenistus ei ole kindlasti seda väärt, et vabadusekaotusega riskida,” lisas ta.

Riigiprokuratuuri prokurör Raigo Aas ütles, et prokuratuur esitas kahtlustatavate suhtes vahistamistaotluse, mille kohus ka rahuldas ning kahtlustatavad võeti vahi alla. „Erinevate kriminaalmenetluste käigus kogutud teave osundab selgelt, et Eestis tarvitatakse hašišit väga vähe. Eeskätt oleme tunnistajaks, et Eestit kasutatakse hašišiveol Lõuna-Euroopast Venemaale transiitriigina. Nimetatule osundavad ka selle kriminaalasja raames seni kogutud tõendid,” selgitas prokurör Aas.

Narkootilise aine hašiši näol on tegemist kanepi töötlemisproduktiga, mida toodetakse Lõuna-Euroopas või Põhja-Aafrikas, misjärel transporditakse seda muuhulgas ka läbi Baltikumi Venemaale. Ühest grammist hašišist piisab narkojoobe tekitamiseks kümnele inimesele. Keskmiselt müüakse üht grammi hašišit 15 euro eest. Seega on maksu- ja tolliameti töötajate poolt käesoleva kriminaalasja raames ära võetud narkootilise aine väärtus ligi 1,2 miljonit eurot.

Lõunaeestlane

Viimased uudised