Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Valga vald

Sel nädalavahetusel toimub Valgas ja Valkas traditsiooniline piirilaat, täites kaksiklinna südame kauplejate ja laadameluga.

Laupäeval tähistati Valga keskväljakul ka Euroopa päeva, pühapäeval aga leiab aset südamlik emadepäevakontsert ning antakse välja Valga valla aasta ema tiitel.

Käimasolev 17. heategevuslik piirilaat toob kaksiklinna kauplejaid nii Lätist-Eestist kui ka kaugematest riikidest. Kahe päeva vältel rõõmustavad suuri ja väikseid laadalisi atraktsioonid, meelelahutus ning muusika. Heategevuslik loterii, kauplemine, lai kultuuriprogramm, meelelahutus lastele, posti otsa ronimise võistlus umurkumurs ning muud tegevused ootavad piirilaada külastajaid ja osavõtjaid kahel pool piiri – Valkas ja Valgas.

Laupäeval oli Valga keskväljakul ka lihaküpsetamise võistlus – Valga-Valka konkurss „Piirideta BBQ 2019”, kus üksikvõistlejad või kuni viieliikmelised võistkonnad võtsid mõõtu liha küpsetamises. Eesti BArbecue Assotsiatsiooni President Roland Õunapuu kinnitusel toimus taoline võistlus Valgas juba viiendat aastat, seega oli tegemist väikese juubelivõistlusega.

Valga keskväljakul oli avatud ka Euroopa ala, kus pakuti erinevad tegevusi lastele, jagati trükiseid, toimus viktoriin ja söödi torti. Toimus ka tunniajane kohtumine Euroopa Parlamendi saadikukandidaatidega, kes astusid üles saate „Reis ümber Eesti” formaadis. Euroopa päeva tähistamist juhtis legendaarne ja armastatud Ivo Linna, kes ürituse lõpus koos Anti Kammistega ja ansambliga Supernova kontserdi andis.

Homsel, 12. mai laadapäeval loob erilise õhkkonna emadepäevale pühendatud kontsert „Rõõmuks emale”, mis algab kell 11.00 Valga keskväljakul ja kus kuulutatakse välja Valga valla aasta ema. Esinevad Valga ja Valka laulu- ja tantsulapsed. Külalisesineja on Merlyn Uusküla.

Piirilaada idee ja eesmärk on algusest peale olnud heategevus, mistõttu suunatakse kauplemiskohtade rendist ja loteriist saadud raha mingi konkreetse eesmärgi elluviimiseks. Tänavu on selleks Valka ja Valga linnaruumi kaunistamine.

Viimased uudised