Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Perearst Luule Tampere uutes ruumides. Foto: Valga VV

Valgas avati neljapäeval esmatasandi tervisekeskus, mis asub Valga Haiglaga samas majas. Tervisekeskuse tarbeks remonditi ära kaks haigla korrust ja nüüd tegutsevad seal valla perearstid.

Tervisekeskuse tarbeks remonditi ära kaks haigla korrust, mis varasemalt seisid tühjana. Nüüd uue ilme saanud ruumides tegutsevad perearstid said tööd alustada paranenud tingimustes. Kokku lepiti ka rendihindades ning haigla juhi Margus Ulsti sõnul peaksid perearstid nüüd olema värsketes kabinettides igati õiglase hinnaga. „Ma arvan, et Valga perearstid said vallalt väga kena kingituse nende uute ruumide näol,“ lausus Ulst. Vastvalminud tervisekeskuses rendivad ruume seitse perearsti, kes tegutsevad kas osaühingu või füüsilisest isikust ettevõtjana. Algselt pidi tervisekeskusesse kolima kaheksa arsti, kuid enne kolimist selgus, et üks arst on otsustanud asuda pensionile. „Tema nimistu jagati teiste perearstide vahel ära, sest tema asemele ei tulnud ühtegi uut inimest. Siia piirkonda võib olla üpris keeruline uut arsti leida, nagu me nägime,“ räägib Valga Haigla juht.

Praegu üle-eestiliselt valitsev perearstipõud on seega puudutanud ka Valga valda. Margus Ulsti sõnul on tegu tõepoolest küllaltki intensiivse tööga, mis on aga seejuures hästi tasustatud. „Arvan, et inimesed peaksid julgemalt minema perearstiks õppima. Julgen öelda, et perearstid elavad praegu ikkagi keskmisest paremini võrreldes teiste arstidega. Nad on ise ettevõtjad ja kuigi töö on ehk küll keeruline, usun ma, et see tasub vaeva ära,“ lisab Ulst.

Tervisekeskuse ruumidesse soovitakse luua ka eraldi registratuuri, kuhu patsiendid saavad helistada, kui soovivad broneerida aega perearsti vastuvõtule. Praegune süsteem võib patsientides veidi segadust tekitada, sest perearsti aega ei saa panna haigla üldregistratuuri numbril, vaid selleks on eraldi telefoninumber. Haigla palub perearsti aja saamiseks helistada kas numbrile 766 5220 või võtta ühendust otse oma perearstiga, et vastuvõtule aeg broneerida.

See, et perearstid on ühes hoones haiglaga, on Margus Ulsti sõnul väga positiivne nähtus. „Kui vaadata Võru linna, siis seal on perearstid üle linna laiali ning diagnostika võimalused on seetõttu tunduvalt kehvemad. Näiteks kui on vaja röntgenpilti teha, siis ei pea patsient tervisekeskusest üldse kaugele minema ning saab selle tehtud samas majas. Selles mõttes on Valga vald asja minu arvates hästi lahendanud, et kõik on toodud samasse kohta, et ka patsientidel oleks elu lihtsam,“ räägib Margus Ulst.

Valga haigla ravijuht Pilleriin Soodla sõnul võimaldab haiglaga samas majas asuv tervisekeskus patsientidel saada kogu meditsiiniabi ühest kohast. „See tähendab siis perearsti abi, eriarsti abi, erakorralist abi (koos analüüside ja uuringutega), aga ka invavahendite laenu- ja müügipunkti ja apteeki. Valminud tervisekeskus annab perearstidele võimaluse töötada avaramates ja kaasaegsetes tööruumides. Valga haigla loodab jätkuvale tihedale koostööle perearsti praksistega,“ selgitas Soodla.

Lisaks perearstidele peaksid tulevikus moodustatavas esmatasandi tervisekeskuses vastu võtma hakkama ämmaemandad, füsioterapeut, psühholoog, pakutama sotsiaalnõustamist ja rehabilitatsiooniteenuseid. Uue keskuse abil koondatakse piirkonna eri liiki esmatasandi tervishoiuteenused ühtsele taristule, luues koostöös Valga haiglaga maksimaalsed eeldused kohalike elanike mugavaimaks teenindamiseks.

Valga haigla remondiks kulus suurusjärgus 1,55 miljonit eurot, millest omaosalus oli ligikaudu 600 000 eurot. Tervisekeskuse ametlik avamine oli 17. oktoobril 2019.

Kommentaarid

Viimased uudised