Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Valgas registreeriti möödunud aastal 88 uut ettevõtet, mida oli 8 protsenti enam kui aasta varem, teatas linnavalitsus.

Võrreldes 2015. aastaga kasvas osaühingute arv 9,2 protsenti ning füüsilisest isikutest ettevõtjate arv 9 protsenti. Kokku on äriregistri andmetel Valga linnas 2016. aasta lõpu seisuga registreeritud 1202 majandusüksust.

„Valga on muutumas väikeettevõtlusele üha atraktiivsemaks tegutsemiskohaks,” ütles linnapea Kalev Härk.

Tema sõnul peab linn oluliseks nii väikefirmade kui ka suurettevõtete edenemist.

„Alustavale ettevõtjale sobiliku keskkonna loomine on üks meie prioriteete, sest nii on võimalik inimestel luua endale töökohti ning kasvada aja jooksul suureks ettevõtjaks,” sõnas Härk. „Mul on hea meel näha, et ettevõtjatele linna poolt parema keskkonna loomise töö tulemused kajastuvad ka statistikas.”

Plaanis uued investeeringud

Valga linnavalitsus planeerib mitut ettevõtluse soodustamisega seotud projekti, mis võimaldaks ära kasutada Valga võimalusi ja logistiliselt head asukohta.

„Valga linnas on võimalik piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme investeeringute abil saavutada üsna suur sotsiaalmajanduslik efekt, mis toob piirkonda täiendavalt turiste kui ka loob paremad tingimused just suurettevõtete tegutsemiseks,” lausus linnavalitsuse ettevõtlus- ja arenguspetsialist Sten Otsmaa.

Näiteks on kavas välja ehitatada Valga ajalooline vanalinna kvartal kui ka parandada linna tööstusalade ligipääsuteid. Lisaks arendada välja Eesti-Läti programmi kaasabil Valga-Valka ühine kesklinna ala.”

Lõunaeestlane

Viimased uudised