Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla juhatuse liikmed. Foto: Aron Urb

Äsja lõppenud noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutas haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonnakõige vägevamad tegijad 12 kategoorias. Valgamaa noortevaldkonna organisatsioonid ja inimesed pälvisid tunnustuse koguni viies erinevas kategoorias.

Valgamaalt said tunnustuse Taheva Avatud Noortekeskus (aasta noortekeskus), MTÜ Tõrva Noorte Liit koos Tõrva Raadioga (aasta noorteühing või –organisatsioon), Tankla Õpilasmalev 2018 (aasta noortemalev), MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla (aasta noorsootööühing).

Lisaks pälvis pikaajalise panuse eest noortevaldkonda tunnustuse Marek Mekk, kes on MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla liige ja Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduse juhatuse liige.

Konkursi korraldanud Eesti Noorsootöö Keskuse peaeksperdi Birgit Rasmusseni sõnul paistis Valgamaa tunnustuskonkursil silma eeskujuliku ja noortesõbraliku maakonnana. „Selle saavutamisel on kindlasti oma roll ka pikaajalise panuse tunnustuse võitjal Marek Mekkil. Marek oli Valgamaal üks esimesi, kes hakkas õpilasfirmadega tegelema ning seda huviringina ellu viima. 2004. aastal loodi Mareki eestvedamisel ka Tõlliste Avatud Noortekeskus TANK, mille juhatuse esimees on ta praeguseni. Need ja veel mitmed tema tegemised on mõjutanud noorte võimalusi nii Valgamaal kui ka kaugemal,” märkis ta.

Aasta noortekeskuseks nimetatud Taheva Avatud Noortekeskus kaasab lisaks noortega tegelemisele aktiivselt kogukonda läbi ühiste projektide, sündmuste, algatuste, õppepäevade ja mitmete teiste võimaluste kaudu. Noortekeskus toetab samas väga tugevalt ka noorte omaalgatust, et noored saaksid ise oma ideid ellu viia. Seetõttu on noored hea meelega kaasa löönud erinevates projektides, mis on kodukohta muutnud või korrastanud – tulemused said eriti nähtavaks 2018. aastal, mil viidi ellu pinkide paigaldamine bussijaama, kiigeplatsi korrastamine, välisportimisvõimaluste loomine jne.

Tõrva noortevolikogu initsiatiivil tegevust alustanud Tõrva Noorte Liit on tänaseks tegutsenud juba neli aastat. Liit haldabkoostöös noortevolikoguga üle Valgamaa levivat Tõrva Raadiot, mille tegijad kogunevad traditsiooniliselt kahel korral aastas ja tegutsevad aktiivselt 2–3 nädalat. 2017. aastal alustati ka miniraadioringiga, mis on suunatud 4.–6. klassi õpilastele. Koostööd tehakse muu hulgas Eesti Rahvusringhäälinguga.

Aasta noortemaleva tiitliga tunnustatud 2018. aasta Tankla Õpilasmalevas osales 110 noort Valgamaalt, Antsla ja Rõngu piirkonnast, kellest 22 noort kuulusid sihtrühma, kes ei õpi, tööta ega osale koolitustel. Enamik maleva tööandjaid oli erasektorist, nt Sangaste loss, Hellenurme vesiveski, Kaagjärve mõis, Carma Motoklubi ja Pärnu Ökoküla.

Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla on loodud Valgamaa aktiivsete noorsootöö eestvedajate poolt eesmärgiga arendada ja toetada noorsootöö võrgustiku erinevaid osapooli ning tagada noorte ja noorsootöötajate huvide esindatus Valgamaal ja selle omavalitsustes.

Tankla on esindatud Eesti Avatud Noortekeskuste Ühenduses, Valgamaa Partnerluskogus ja Valgamaa Tervisenõukogus. Lisaks on Tankla koht, kus noored saavad läbi noorteportaali, -lehe või -televisiooni uusi ideid ammutada. Välja antakse noortelehte, tehakse noortetelevisiooni Tankla TV, viiakse läbi koolitusi Tankla Koolituskeskuses, korraldatakse malevat, laagreid, suvekooli ja palju muud põnevat.

Järjekorras juba 13. noortevaldkonna tunnustussündmuse võitjatega saab tutvuda ja tunnustussündmust järelvaadata siit: https://entk.ee/sundmus/noortevaldkonna-tunnustussundmus/?fbclid=IwAR0o9mRWsJltfKuiA45969qZafst1R295cw8-DW1ae9Nbre52qNGZCOQfVY

Viimased uudised