Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Ettevõtlike koolide esindajad Kanepi Gümnaasiumis. Foto: erakogu

Neljapäeval, 22. märtsil külastas Valgamaa ettevõtlike koolide delegatsioon Põlvamaal tegutsevaid ettevõtlikke koole eesmärgiga omavahel kogemusi vahetada, koostöövõimalusi arutada ja ettevõtlike koolide suhtlusvõrgustikku aktiivsena hoida.

Hommikupoolikul toimusid kohtumised Kanepi Gümnaasiumis ja Mooste Mõisakoolis. Kanepi Gümnaasiumi tegemisi tutvustasid õpilased ise – ikkagi ettevõtlik kool. Seal on parasjagu lõppemas vahetusõpilaste nädal ja selle raames tutvustas ka saksa õpetaja Dominic koolide koostööd.

Mooste Mõisakool on pälvinud tunnustust väga hea koostöö eest kohaliku kogukonnaga – 2017. aastal võitsid Mooste noored Mooste mõisas toimuvatel sündmustel õpilaskohvikute korraldamise eest 2. koha edulugude konkursil „Õppimine on põnev“. Sellest inspireerituna sisustatigi teine pool päevast Mooste mõisa ja laiemalt seda ümbritseva kogukonna tegevuste tutvustamisega.

Ekskursiooni Põlvamaa ettevõtlikesse koolidesse organiseeris Põlvamaa Arenduskeskuse ettevõtluskonsultant Diana Plakso. „Täna kuulsime ja nägime rohkem kui oma koolidelt oleks osanud oodata, näiteks Mooste Mõisakooli tegemisi tutvustasid 3. klassi õpilased! Põlvamaa koolid tõid välja, milliseid ideid nad teistest koolidest on saanud, alates puhkenurkadest ja lõpetades uute metoodikatega. Esitati ka natuke kriitikat – iga uue asja rakendamine ja ka teiste kaasahaaramine võtab aega ja võib kohati väsitav olla. Samas ollakse valmis tegevusi jätkama ja juba maikuus püüamegi teha vastuvisiidi Valgamaale.“

Valgamaalt osales väiksel ringreisil 15 õpetajat Lüllemäe Põhikoolist, Hargla Koolist, Valga Põhikoolist ja Valga Gümnaasiumist.

Viimased uudised