Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Kalde talu/Facebook

Valga vallast osaleb käesoleval nädalavahetusel avatud talude päeval kaks talu: Loigu ja Kalde. Neist Loigu on avatud ka täna, 20. juulil.

Loigu talu põhitegevus on lihaveisekasvatus. Seoses sellega tegutseb avatud talude päevadel ka kodukohvik, kus pakutakse lihaveiseburgerit, suitsuvorsti ja muid oma talu saadusi.

Samuti kasvab Loigu talus üle 30 linnutõu (sh paabulinnud, faasanid, tuvid, pardid, haned), pesukarud, ponid, minikitsed ja küülikud. Iga kahe tunni tagant teeb peremees talu tutvustava ringkäigu. Lastele on olemas eraldi mängunurk ning ka autoga tulijatele on organiseeritud parkimine.

Loigu talu ootab Valga valla info kohaselt külalisi nii 20. juulil kui ka 21. juulil.

Homme, 21. juulil on Avatud talude päev Kalde talus. „Taluelu on nagu matk, kus tuleb ise olla uudishimulik, avatud ja õpihimuline. Oma teekonnal on paslik koguda enda ümber ilusaid hingi ja huvitavaid karaktereid, nii teotahtelisi inimesi kui ka enesekindlaid loomi,” kirjeldavad taluelu Kalde talu elanikud.

Kalde talu on Mart, Teele, Anna ja Kirke Kase kodu Valgamaal. Talunikud on neli aastat kasvatanud kitsi ning pere on iga aastaga aina kasvanud. Avatud talude päeval rajatakse oma tallu justkui matkarada, mille järgi saab külastaja käia läbi talu valdused ning näha kitsi, kanu, hanesid ja koeri. Loomulikult on olemas tegevused lastele, olgu selleks siis kalapüük või motoploki kastis lõbusõit. Puhvetist saab suppi, võileibu ja magusat. Pakutakse ka Kalde talu kitsede piimast tehtud võid ja toorjuuste, mis pidavat pererahva sõnul olema võileiva kultuuri uus tulemine.

Kalde talu ootab huvilisi külla pühapäeval 21. juulil vahemikus kell 10 – 16.

Viimased uudised