Tel. 5897 3482‬
info@lounaeestlane.ee

Kevadel on tavaks teha kodudes suurpuhastust, et suvehooajaks oleks kõik korras ning tekiks rohkem ruumi. Paratamatult tekib sellega seoses jäätmeid ning äraviskamisele lähevad vanad mööbliesemed, riided, jalanõud, rehvid, ehitusjäätmed, värvipurgid ja muu kasutuks muutunud kraam.

Tihti leitakse, et kõige lihtsam on kogunenud risu ja rämps lõkkesse visata. Siinkohal tuleb aga veelkord meelde tuletada, et jäätmete põletamine lõkkes kahjustab nii keskkonda (s.h aias kasvavaid puid ja põõsaid) kui ka tervist. Paljusid jäätmeliike saab viia jäätmejaama, kus neid võetakse tasuta vastu, edastas Valga valla keskkonnaspetsialist Anni Teetsmann. Jäätmete põletamine on keelatud ning selle eest võib karistada eraisikut rahatrahviga kuni 800 eurot.

Valga vallas, Valga linnas asub jäätmejaam aadressil Võru tn 109c, mis on avatud T-R 10.00-18.00, L kella 10.00-15.00.

Valga linnas asuvas jäätmejaamas on võimalik muu hulgas tasuta ära anda suurjäätmeid. Valla territooriumil on aga kohti, mis jäävad jäätmejaamast kaugemale ning seetõttu on vallavalitsus otsustanud korraldada kevadel nõudluse olemasolul valla kaugemates piirkondades suurjäätmete kogumisringi, mille käigus saavad eraisikud tasuta anda ära suurjäätmeid. Suurjäätmed on näiteks vana mööbel (diivanid, lauad, kapid, riiulid, toolid, voodid, madratsid jms).

Suurjäätmete täpsed kogumiskohad on täpsustamisel, kuid kõigi eelduste kohaselt ning nõudluse olemasolul tuleb igasse valla teeninduspiirkonda üks suurjäätmete kogumise koht:

  • Taheva teeninduspiirkonnas Hargla külas
  • Tõlliste teeninduspiirkonnas Tsirguliinas alevikus
  • Õru teeninduspiirkonnas Õru alevikus
  • Karula teeninduspiirkonnas Lüllemäe külas

Selleks, et välja selgitada nõudlus kogumisringi järele ning anda suurjäätmeid tasuta üle, on vajalik sellest eelnevalt teada anda.

Seega palub Valga vallavalitsus hiljemalt 30. aprilliks saata kiri aadressil anni.teetsmann(at)valga.ee või helistada telefonil 5 860 1328.

Oma soovis palutakse välja tuua suurjäätmete asukoht, hinnanguline kogus ning seisukord.

Kommentaarid

Viimased uudised