Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teisipäeva, 11. augusti hommiukul kella 07.15 ajal toimus liiklusõnnetus Valgamaal Valga vallas Puurina-Lüllemäe-Litsmetsa tee 4,49 kilomeetril (Kaagjärve mõisa ligidal).

70-aastane mees kaotas lauges paremkurvis kontrolli mopeedi üle ja kukkus. Juht toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi, kus ta hiljem suri.

Kagu politseijaoskonna vanemkomissar Kaimar Karm rääkis, et info Valga vallas juhtunud liiklusõnnetusest laekus häirekeskusele eile varahommikul, mõned minutid peale kella 7. „Esialgsetel andmetel oli 70-aastase mehe juhitud mopeed liikunud mööda Puurina-Lüllemäe-Litsmetsa tee 4. kilomeetrit, kui juht kaotas veel teadmata põhjusel oma masina üle kontrolli ning kukkus“, kirjeldas Karm.

Politseiniku sõnul oli eakal mehel peas küll kaitsekiiver, kuid selle turvarihmasid polnud võimalik kinnitada, mistõttu paiskus kiiver mehelt kukkudes peast ning ta sai üliraskelt viga. „Meedikud viisid raskes seisus mehe TÜ Kliinikumi, kus ta kahjuks õhtul suri,“ lisas ta.

Tee avariipaigas oli asfaltkattega, kuiv ning sõidukorras. Juhi kainus ning mopeedi tehniline seisukord selgub ekspertiisis.

„Selle õnnetuse täpsemad üksikasjad ning ratturi kukkumise põhjus on alles selgitamisel, kuid esialgu saab öelda, et korralik nõuetele vastav kaitsekiiver oleks kukkumisel saadud raskeid vigastusi oluliselt vähendanud. Seetõttu on ääretult oluline, et iga kaherattalise juht läheks sõitu vaid korraliku turvavarustusega, mis õnnetuse juhtudes päriselt ka juhti kaitseb,“ sõnas politseinik.

Kommentaarid

Viimased uudised