Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Valga vald

Valga vallas Õru külas avati eile ametlikult seiklusrada, mis küll valmis juba suvel, kuid avamispidu oli veel pidamata. Ühes seiklusrajaga avati ka Eesti 100 tahvel, mis kinnitati raja lähedal olevale kivile.

Värske seiklusrada asetseb Õru puhkealal, mis on erinevate projektide ning külaelanike toel korda tehtud. Suurel puhkealal saab lisaks seiklusraja kasutamisele mängida veel näiteks tennist, võrkpalli, malet või lauatennist. Pargi all asuv seiklusrada on aga jaotatud kaheks ning erinevaid takistusi on palju.

Seiklusrada ei asetse nii kõrgel, et ronimiseks oleks vaja turvakarabiine, kuid pakub siiski parajalt põnevust igas vanuses seiklushimulistele. Ka raja avamispeol said kätt proovida kõik, kes soovisid.

Valga asevallavanem ning seiklusraja loomiseks projekti kirjutanud Kalmer Sarv tõdeb, et puhkeala sai kena lisa seiklusraja näol. „Küll oli jamamist selle projekti kirjutamisega, nii kiiresti sai see tehtud ja viimasel hetkel, kuid rõõm oli suur kui ikkagi teade tuli, et saame raja ehitamiseks raha. Meie küla lastel ja samas, miks mitte ka vanematel on ikka tore siin turnida ja loomulikult ootame ka kõiki teisi huvilisi endale külla,“ räägib Sarv.

Seiklusraja ehitamist toetas LEADER-meetme projektifond.

Viimased uudised