Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Valga VV

Valga lasteaias Walko on käimas ehitustööd. Rekonstrueerimisprojekti tulemusena muutub lasteaia hoone energiasäästlikuks hooneks.

Projekti käigus soojustatakse hoone välisseinad, katuslaed ning põrand. Uuendatakse küttesüsteemi ja olemasolevad valgustid vahetatakse välja energiasäästlikumate vastu. Lasteaia hoonesse paigaldatakse päikeseelektrisüsteem, millega köetakse ruume ja soojendatakse vett.

Tööde rahastajaks on Keskkonnainvesteeringute Keskus. Ehitajaks-peatöövõtjaks on Lasten Ehitus OÜ. Omanikujärelevalvet teostab Procula OÜ. Tööde lõpptähtajaks on oktoober 2019.

Ehitustööde ajal õppetöö Walko lasteaias jätkub. Ehkki suuremate mürarikaste tööde tegemine planeeritakse puhkeaja välisele ajale, toob ehitamine kaasa teatud ebamugavusi ka õppetöös. Näiteks väheneb parkimisala ja laste liikumiseks mõeldud õueala. Kindlasti kaasnevad ehitustöödega tolm ja müra.

Valga vallavalitsus palub ehitusperioodil õpetajatelt ja lastevanematelt mõistvat suhtumist. Kavandatud tööde tulemusena paraneb lasteaiateenuse kvaliteet ning lasteaia lastele ja personalile tagatakse parem olmekeskkond.

Viimased uudised