Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Saksa vaktsiiniprofessor, kõige paljulubavama koroonavaktsiini väljatöötamise juures olnud firma BioNTech juht Ugur Sahin ütles, et kui vaktsiin töötab ootuspäraselt, siis võib elu naasta normaalsetesse rööbastesse järgmise aasta lõpuks.

Professor ütles, et loodab sellele, et vaktsiin vähendab inimeste omavahelisi nakatumisi ning takistab nakatunutel haigusnähtude teket. On võimalik, et vaktsiin vähendab nakatumiste hulka poole võrra, ütles Ugur Sahin intervjuus BBC-le.

Professor loodab, et nakatumised vähenevad vähemalt 50 protsendi võrra, mitte tingimata 90 protsendi võrra. Tema väitel aga aeglustab juba poole võrra vähenemine oluliselt pandeemia kulgu.

Ravimifirma Pfizer ja BioNTech teatasid eelmisel nädalal lootustandvatest tulemustest vaktsiini arenduses. Vaktsiini katsetamisel tuli välja, et see hoiab 90-protsendilise efektiivsusega ära koroonahaiguse tekke.

Katseisikutel kontrolli olukorda nädal aega peale seda, kui neid oli teist korda vaktsineeritud. Katses osales ligi 43 000 inimest.

Kui kõik läheb loodetud viisil, siis saab vaktsiini kasutusse võtta juba aasta lõpus. Sahini väitel on võetud eesmärgiks, et aprilliks oleks maailmas valmis 300 miljonit annust vaktsiini.

Professori väitel toimub kõige suurem epideemia taandumine suve jooksul, mil nakatumiste arv väheneb. Koroona levib paremini kuiva ja külma ilmaga, kehvemini aga sooja ja niiske ilmaga.

Suvi on seetõttu parim aeg viiruse lämmatamiseks. On oluline, et samal ajal oleks võimalikult suur hulk inimesi vaktsineeritud.

Positiivseid prognoose on teisigi. Oxfordi ülikooli professori John Belli hinnangul võib elu naasta normaalsetesse rööbastesse juba kevadel, kui vaktsiinid osutuvad ohututeks ja toimivad.

Viimased uudised